
Fotó: Gergely Imre
A koronavírus-járvány megfékezése érdekében Gyergyószentmiklóson is rendhagyó módon zajlott a magyar nemzeti ünnep: az önkormányzat itt is lemondta a Petőfi Sándor-szoborhoz tervezett ünnepséget, ugyanakkor arra kérték az embereket, hogy egyénileg róják le kegyeletüket a szabadságharc hőseinek emléke előtt.
2020. március 15., 18:472020. március 15., 18:47
Délelőtt Mezei János, a Magyar Polgári Párt elnöke és egyben az Erdélyi Magyar Szövetség társelnöke a két szervezet helyi tisztségviselőinek társaságában helyezett el koszorút a szobornál. Nagy Zoltán polgármester 12 órakor MPP-s önkormányzati képviselőkkel együtt érkezett a szoborhoz, ahol épp találkoztak az RMDSZ koszorúit elhelyezőkkel, köztük Csergő Tibor polgármesterjelölttel.
Beszédek senki részéről nem hangzottak el. Mezei János és Nagy Zoltán a Facebookon videóüzenetben mondta el azt, amit az ünnepségen tervezett volna.
Fotó: Gergely Imre
Megtartotta szerdán első ülését a Victoria-palotában a jövedelemadó és az áfabevételek visszaosztási rendszerének kidolgozásával megbízott munkacsoport.
A 2024-es helyhatósági és EP-választások megszervezése 250 millió euróba került, a parlamenti választások költségei 120 millió eurót, a 2024-es és a 2025-ös elnökválasztás megszervezésének költségei pedig több mint 300 millió eurót tettek ki.
Egy 15 éves Temes megyei fiú meggyilkolásával gyanúsítanak egy 21 éves fiatalembert és két kiskorút.
Mintegy 819 ezer lej értékben szabott ki bírságot a Hargita megyei tűzoltóság a tűzvédelmi előírások megszegéséért, továbbá három kereskedelmi egységet be is zárattak múlt év végén, idén pedig egy hargitafürdői panzió esetében is így jártak el.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos idő miatt.
Hetvennyolc éves korában elhunyt Antal István, volt parlamenti képviselő, a Székelyudvarhelyi városi RMDSZ szervezet alapító tagja.
Egy személy meghalt, kettő megsebesült a szerda reggel az A1-es autópályán, a Hunyad megyei Piski (Simeria) közelében történt közúti balesetben, amelyben egy személygépkocsi és egy nyergesvontató ütközött egymásnak.
Ismét mínusz 21 fok alá csökkent a hőmérséklet szerdára virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban tizedre pontosan ugyanakkora fagyot mértek, mint pár nappal korábban, Csíkszeredában pedig picivel még hidegebb is volt, mint a hétvégén.
Majdnem harmadával nőtt a felső légúti megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma az elmúlt héten Hargita megyében. A kórházi kezelésre szorulók száma viszont enyhén csökkent.
A román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad keddi nagyszebeni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy fel kell készíteni a lakosságot az ország védelmével kapcsolatos feladatok ellátására.
szóljon hozzá!