
Fotó: Román Rendőrség
Hatvan éves asszony eltűnéséről értesítették a háromszékieket szerdán délután. Arnăut Elena múlt szombaton hagyta el málnási lakhelyét, a sepsiszentgyörgyi kórházba indult, de azóta nem látták.
2024. október 16., 17:542024. október 16., 17:54
2024. október 16., 19:212024. október 16., 19:21
Az október 12-e óta eltűnt asszony 155 centiméter magas, nagyjából 65 kilogramm, rövid ősz hajú, szemüveges. Eltűnésekor világosszürke színű nadrágot, fehér sportcipőt és piros kabátot viselt.
A Kovászna megyei rendőrség tájékoztatása szerint nem ez az első, hogy önszántából távozott otthonról, korábban is jelentették az eltűnését. A hatóságok kérik, hogy akik olyan információval rendelkeznek, amely a keresett személy tartózkodási helyéhez vezethet, hívják a 112-es segélyhívószámot.
A Ro-Alert rendszeren szerdán másodjára riasztották a sepsiszentgyörgyieket, reggel ugyanis medve jelenlétét észlelték a városban.

Medvét láttak a háromszéki megyeszékhely egyik forgalmas útszakaszának környékén szerdán délelőtt. A lakosságot a Ro-Alert rendszeren keresztül figyelmeztették.
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
Az RMDSZ politikai stabilitást és a kormányzás jelenlegi formátumban való folytatását akarja, Ilie Bolojan kormányfő vezetésével – jelentette ki szerdán Csoma Botond.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok szerdán a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani csütörtök reggelig.
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 28 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Videóüzenetben fordult a határon túli magyarokhoz Orbán Viktor miniszterelnök, aki közösségi oldalán közzétett bejegyzésében a választásokon való részvétel fontosságára hívta fel a figyelmet.
Akár több tízezer lejes bírság is járhat az illegális szemetelésért, ami nem éri meg, ha összehasonlítjuk a hulladékszállítás néhány száz lejes tételével. Mégis akadnak, akik tavak, folyók partján, erdők szélén dobják ki az építkezési törmeléket.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!