
A Szent Miklós Napok kiemelkedő eseménye lesz idén is a búcsúünnep
Fotó: Szent Miklós Napok
Elkezdődtek az előkészületek a gyergyószentmiklósi Szent Miklós Napokra, de a városünnep csak egy lesz a decemberi közösségi események sorában. Idén is sok rászoruló karácsonyát szeretnék szebbé tenni.
2024. november 20., 20:182024. november 20., 20:18
Hétfőtől elkezdték a jól bejáratott Együtt egymásért, gyergyószentmiklósiakért elnevezésű adománygyűjtő akciót, amelynek célja tizenegy éve változatlan:
Nyolc gyűjtőponton várják a tartós élelmiszer- és édességadományokat. Tulajdonképpen ezzel vezetik fel az adventi időszak eseményeit.
A Szent Miklós Napok rendezvénysorozata december 5. és 7. között zajlik. Az első napon elsősorban a gyerekekre, a gyerekes családokra figyelnek, a Mikulás pedig egy különleges látványosság keretében érkezik meg a városba. Hogy ez mit is fog jelenteni, azt meglepetésnek szánják – de amint Nagy Zoltán polgármester szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, ilyen még nem volt a térségben.
Varhatóan nagy mulatság lesz a Kárpát-medencei disznótoros főzőverseny, amely december hetedikén zajlik majd.
Nem marad el a Tónidob perkucióest sem, ahol fellép mások mellet a nemzetközi elismertségnek örvendő dobos Borlai Gergő is. A részletes programot később fogják ismertetni – jelezte a polgármester, aki kihangsúlyozta, hogy
A város főterén már elkezdődött az ünnepi díszek kihelyezése. A városháza arra kéri a központi ingatlanok, üzletek tulajdonosait, hogy csatlakozzanak egy közös kezdeményezéshez: kapjanak egységes díszítéseket a kirakatok. Ezek kigondolásában, megvalósításában segíteni is tudnak, ha szükséges.
Ünnepi díszt kap a főtéren kívül a megújult Testvériség út, és kis „szigeteket” is kialakítanak a város több pontján, ahol érdemes lesz séta közben megállni.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
szóljon hozzá!