
A Kolozs Megyei Tanács elnöke hétfő reggel felveszi a kapcsolatot a két Srí Lanka-i munkással
Fotó: Beliczay László
A Kolozs Megyei Tanács alárendeltségébe tartozó intézmények valamelyikénél alkalmazná Alin Tişe megyei tanácselnök azt a két Srí Lanka-i munkást, akik a gyergyóditrói pékségben dolgoznak – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
2020. február 02., 17:082020. február 02., 17:08
2020. február 02., 17:302020. február 02., 17:30
„Néhány napja követem a két Srí Lanka-i munkás esetét, akiket Gyergyóditróban alkalmaztak egy pékségben.
Egyediségünk a toleranciával, a megértéssel, a jó kommunikációval és a környezetünkről való gondoskodással rezonál. Mi mindig ezeket az értékeket szívtuk magunkba.
Nem tudunk másmilyenek lenni. Úgy döntöttem, hogy hétfő reggel felvesszük a kapcsolatot a két Srí Lanka-i munkással, mert meggyőződésünk, hogy munkahelyet találnak majd a Kolozs Megyei Tanács valamelyik alárendelt intézményében” – olvasható Alin Tişe bejegyzésében.
Nem a Kolozs Megyei Tanács elnöke az első, aki munkát ajánl a két ázsiai vendégmunkásnak. Saját éttermében alkalmazná a Ditróban dolgozó két Srí Lanka-i vendégmunkást Ștefan Mandachi vállalkozó is, aki tavaly megépítette az első, mindössze egy méter hosszú moldvai autópályát Suceava megyében.

Saját éttermében alkalmazná a Ditróban dolgozó két Srí Lanka-i vendégmunkást Ștefan Mandachi vállalkozó, aki tavaly megépítette az első, mindössze egy méter hosszú moldvai autópályát Suceava megyében.
Közepes erősségű, 4,4-es magnitúdójú földrengés történt kedd hajnalban a Vrancea–Buzău szeizmikus térségben. A földmozgás epicentruma mintegy 57 kilométerre volt Sepsiszentgyörgytől.
Újabb jelentkezési lehetőség nyílik keddtől a 2026-os roncsautóprogramban azoknak, akik korábban lemaradtak. Több mint 93,7 millió lejt osztanak újra, a támogatás járműtípustól függően 10 és 18,5 ezer lej között alakul.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
1 hozzászólás