
Nem elegendő a javítás, teljes felújításra van szükség a kockaköves utcákban
Fotó: Pál Árpád
A tavasszal bejelentett, huszonnégy székelyudvarhelyi utcát érintő felújításból mostanáig mindössze egy valósult meg. A munkálatok még nem értek véget, de a változékony őszi időjárás miatt kiszámíthatatlan, hogy milyen mértékben tudják tartani az ütemtervet. A kockaköves utcák idei felújításáról viszont teljesen lemondott a városvezetés.
2017. szeptember 20., 13:302017. szeptember 20., 13:30
2017. szeptember 20., 13:312017. szeptember 20., 13:31
A betervezett munkálatok közül a Győzelem utca Haáz Rezső és Forrás utcák közti szakaszának felújítása valósult meg mostanáig – számolt be lapunknak Fülöp-Székely István, a városháza műszaki igazgatója. Több utcában még dolgoznak, sajnos nem lehet pontosan meghatározni, hogy meddig, ugyanis ez időjárásfüggő. Ennek ellenére egyelőre még nem kell tartani komolyabb késésektől, véli a városgazda. „Azt azonban korai lenne kijelenteni, hogy időben vagyunk, vagy nem vagyunk időben, mert ha holnaptól esni fog, akkor nem leszünk időben. Szeptember végén vagyunk,
A kivitelező ING Service Kft. olyan cég, amely úgy dolgozik, hogy az elvárásoknak megfelel, és jó ütemben végzi a munkát, nem hiszem, hogy gondok lennének” – magyarázta Fülöp-Székely.
Fotó: Pál Árpád
Erre az évre betervezték három kockaköves utca – az Eötvös József, az Iskola és a Szentimre – javítását is. A műszaki igazgató azonban azt közölte, hogy lemondtak a javításukról, mert műemlékvédelmi zónában vannak, ezért újra kell alapozni ezeket, ami már egy másik munkálat lenne. A felmérések során jöttek rá, hogy ezt megkövetelik a körülmények, ezért
A munkálatot a beruházási alapokból fogják finanszírozni. „Teljes újraalapozásra van szükség, mivel műemlékvédelmi zónában vannak, és van egy csomó probléma, amit meg kell oldani előtte. Amiket most végzünk, azok javítási munkálatok, jövőre pedig a felújításokat kezeljük, de már dolgozunk a terveken a kockaköves utcák helyreállítását illetően” – fogalmazott a műszaki igazgató.
Fotó: Pál Árpád
Minőségi munkát várnak
A munkálatok célja, hogy rövid távon ne kelljen a megjavított útszakaszokon újra dolgozni, így ennek megfelelő minőségű munkát szeretnének átvenni. Nincs értelme javításokat eszközölni olyan útszakaszokon, ahol jövőre teljes felújítást kell végezni. A betervezett munkálatok esetében a felméréseken derült ki, hogy hol kell változtatni a terveken – magyarázta Fülöp-Székely.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia tavaly mintegy 50 millió euróval támogatta Ukrajnát egy NATO-n keresztül finanszírozott program keretében.
A kormánynak jövő héten el kellene fogadnia a közigazgatási reformcsomagot és a gazdaságélénkítő intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Tűzesethez riasztott önkéntes tűzoltót bírságolt meg Galați megyében a rendőrség, amiért nem adott elsőbbséget az ugyanahhoz a tűzesethez igyekvő rendőrautónak – közölte pénteken a DCNews.ro hírportál.
szóljon hozzá!