Hirdetés
Hirdetés

A kivitelező megvan, tavasszal elkezdődhet a csíkszentkirályi tanuszoda építése

A tanuszoda a csíkszentkirályi Borsáros-fürdő mellé épül •  Fotó: Pinti Attila

A tanuszoda a csíkszentkirályi Borsáros-fürdő mellé épül

Fotó: Pinti Attila

Kiválasztották a kivitelezőt a csíkszentkirályi tanuszoda elkészítésére, amelyet az Országos Beruházási Társaság (CNI) építtet. A beruházás előkészületei zajlanak, de a munkát várhatóan csak tavasszal tudja elkezdeni a megbízott cég.

Kovács Attila

2022. október 07., 14:332022. október 07., 14:33

A vártnál hosszabb ideig tartott, amíg eljutottak a kivitelezési szerződés aláírásához, a község pályázatát már 2021 tavaszán jóváhagyták, de tavaly csak a finanszírozási szerződést sikerült aláírni, annál több nem történt.

A késlekedés egyik oka, hogy időközben megváltoztak a CNI típustervei, és a Gyergyószentmiklóson, illetve Csíkszentdomokoson felépített kisebb, sátortetős tanuszoda helyett már valamivel nagyobb alapterületű létesítményeket építenek.

Ennek természetesen a költségei is nagyobbak, a közbeszerzési eljárást valamivel több mint 20 millió lejes becsült értékkel írták ki, áfa nélkül.

Hirdetés

A licit időközben lezárult, a finanszírozó aláírta kivitelezési szerződést a megbízott céggel

– tudtuk meg Székely Ernő csíkszentkirályi polgármestertől. Mivel a típustervet a helyszín adottságaihoz kell igazítani, most ez van folyamatban, az építkezést a községvezető szerint tavasszal tudja elkezdeni a kivitelező.

Jelentős költségek

Az emelkedő energiaárak miatt egyre nehezebb megtervezni azt, hogy az elkészülő uszodát milyen költségekkel lehet majd üzemeltetni.

A csíkszentkirályi létesítményhez gázfűtést terveznek, a medence vizét is ezzel melegítenék, de községvezető nem zárta ki azt sem, hogy ha ennek költségei túlzottak lesznek, fafűtésre váltanak majd – a mostani helyzetben ezt még korai eldönteni.

Csíkszentkirály ugyanakkor a korábbi évekhez viszonyítva többletbevételhez jut, mert az ásványvíz-kitermelés után fizetett illeték 45 százaléka a helyi költségvetésbe kerül – a községben nagy palackozóüzem működik.

Az uszoda a meglévő Borsáros-fürdő mellé épül, amely benti medencével, pezsgőfürdővel és szaunával is rendelkezik majd.

A létesítmény az úszásoktatáson kívül szabadidős tevékenységeket is szolgál majd. Az építéshez 4888 négyzetméter területre van szükség, amelyet a község biztosított, emellett

a közművesítés, a víz-, szennyvíz-, elektromos áram- és gázhálózathoz történő csatlakoztatás is a helyi önkormányzat feladata.

Parkoló, zöldövezet és járda is készül az épület körül. Az úszómedence 15 méter széles és 25 méter hosszú lesz, körülötte 2, illetve 6,8 méter szélességű pihenőhelyeket alakítanak ki.

A földszinti öltözők, mosdók mellett a beépített tetőtérben erőterem, tornaterem kap helyet öltözőkkel, mosdókkal a vendégek számára is, illetve egy 124 személyes lelátó is készül a létesítményhez.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 14., kedd

Sajnálja Orbán Viktor választási vereségét az amerikai alelnök

J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.

Sajnálja Orbán Viktor választási vereségét az amerikai alelnök
Hirdetés
2026. április 14., kedd

Így oszlottak meg a külhoni magyarok levélszavazatai a pártok között

Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.

Így oszlottak meg a külhoni magyarok levélszavazatai a pártok között
2026. április 14., kedd

Tovább nőtt az infláció Romániában

A februári 9,31 százalékról márciusban 9,87 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).

Tovább nőtt az infláció Romániában
Tovább nőtt az infláció Romániában
2026. április 14., kedd

Tovább nőtt az infláció Romániában

2026. április 14., kedd

Szerdától folytatódik a tanítás, véget ért a vakáció

Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulóknak szerdától folytatódik a tanítás.

Szerdától folytatódik a tanítás, véget ért a vakáció
Hirdetés
2026. április 14., kedd

Ro-Alert és felszálló F-16-osok – drónbecsapódástól lehetett tartani Tulcea megyében

Újabb Ro-Alert üzenetet kaptak keddre virradóra a Tulcea megye Ukrajnával határos térségének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben.

Ro-Alert és felszálló F-16-osok – drónbecsapódástól lehetett tartani Tulcea megyében
2026. április 14., kedd

Csíksomlyón elkezdődött a Szent Antal nagykilenced

Kezdetét vette április 14-én Csíksomlyón a Szent Antal nagykilenced, amely kilenc héten át, egészen június 9-ig hívja közös imádságra a híveket a kegytemplomban.

Csíksomlyón elkezdődött a Szent Antal nagykilenced
2026. április 14., kedd

Orbán Viktor: újjászervezzük magunkat

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

Orbán Viktor: újjászervezzük magunkat
Hirdetés
2026. április 14., kedd

Közel ötezer gazda támogatásigénylési kérelmét iktatták már

A gazdák közel 20 százalékának az idei támogatásigénylési kérelmét már iktatták a Hargita megyei APIA-nál. Ez egyelőre a szükségesnél ugyan kevesebb, de a megyei ügynökség vezetője szerint a határidő végére garantáltan minden gazda sorra kerül.

Közel ötezer gazda támogatásigénylési kérelmét iktatták már
2026. április 13., hétfő

Magyar Péter találkozóra várja Kelemen Hunort

Telefonon beszélt Magyar Péter, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel. A kormányfői poszt várományosa közölte: megállapodtak, hogy jövő héten személyesen folytatják az egyeztetést Budapesten.

Magyar Péter találkozóra várja Kelemen Hunort
2026. április 13., hétfő

Nem lesznek elbocsátások a csíkszeredai polgármesteri hivatalban

Noha korábban úgy tűnt, hogy akár 24 alkalmazottat is el kell bocsátani a csíkszeredai polgármesteri hivataltól a létszámcsökkentésre vonatkozó jogszabály miatt, végül csak a be nem töltött állásokat szüntetik meg, elbocsátás nem lesz.

Nem lesznek elbocsátások a csíkszeredai polgármesteri hivatalban
Hirdetés