
100 lejesből nyolc darab. Választások előtt beígért – de aztán lefújt – nyugdíjemelés híján, idén ennyi plusszal kell beérniük az időseknek
Fotó: Haáz Vince
A kisnyugdíjasok 800 lejes támogatására kétmilliárd lejt fordít a kormány, az összeget előirányozták az idei költségvetésben – közölte Tánczos Barna pénzügyminiszter az Agerpres hírügynökségnek adott interjúban.
2025. február 20., 16:362025. február 20., 16:36
A tárcavezető azt is elmondta, hogy legtöbb két héten belül tisztázódik az energiaár-támogatások április 1-jétől érvényes rendszere, és „az biztos, hogy nem maradnak védtelenül a kiszolgáltatott fogyasztók” – szögezte le. Hozzátette, a másik elv, amihez ragaszkodnak, hogy
Az úgynevezett salátarendelet által kiváltott tiltakozáshullám kapcsán a pénzügyminiszter leszögezte, olyan állami vállalatok esetében lehet eltekinteni a rendeletben előírtak alkalmazásától, amelyek nem veszteségesek.
„Vannak olyan állami tulajdonú vállalatok, amelyek évek óta nyereségesek, és több milliárd lejt fizetnek az államkasszának osztalék formájában. Ezekben az esetekben szerintem helyes, hogy a fizetéseket, bónuszokat a 2024-es szinten tartsák, és
– fogalmazott. Hozzátette, a rendőrök és a börtönőrök követeléseinek rendezéséről a következő napokban tárgyalnak a koalícióban. Tánczos leszögezte, hogy
„A túlórákat előbb meg kell próbálni szabadnapokkal kompenzálni, és ha 90 napon belül nem kerül sor erre a személyzethiány miatt, akkor lehet kifizetni a ledolgozott órákat” – szögezte le.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!