
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Kora esti járőrözés közben egy kikapcsolt fényszórókkal közlekedő járművet vettek észre a rendőrök vasárnap Csíkcsicsó közelében. A sofőr a hatóságiakat látva megpróbált „elmenekülni”, de nem jutott messzire.
2020. augusztus 31., 16:562020. augusztus 31., 16:56
2020. szeptember 01., 21:202020. szeptember 01., 21:20
A járőröző rendőrök vasárnap kevéssel 20 óra után a 12-es jelzésű községi úton találták szemben magukat a kikapcsolt fényszórójú autóval. A fényhíddal jelezték a vezetőnek, hogy ellenőrzésre álljon meg, a sofőr viszont inkább az úttestről gyorsan jobbra, a mező irányába tért. Az út és a mező közötti mintegy félméteres szintkülönbség miatt megrongálódott gépkocsi azonban nem jutott messzire. A rendőrök egy 40 éves dánfalvi férfi személyében azonosították a vezetőt, akiről kiderült, hogy
már bevonták a gépjárművezetői engedélyét;
a rendszámtábla nélküli kocsit 2016 januárjában kivonták forgalomból;
az alkoholszondás vizsgálat szerint 0,76 mg/l légalkohol-koncentrációval ült kormánykerék mögé.
Az illető ellen eljárás indult – számol be honlapján a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A tavaly decemberi 9,69 százalékról idén januárban 9,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ahogy az várható volt az előrejelzések szerint, ismét téliesre fordult térségünkben is az időjárás, vasárnap este az esőzés havazásba váltott át, és friss hóréteg rakódott le.
Az idei országos költségvetés elfogadásáig még egyedi jóváhagyást sem kaphatnak az egészségügyi és szociális intézmények a megüresedett állások betöltésére. A személyzethiány mindeközben fokozódhat a megszorító intézkedések miatt.
Gázszivárgás miatt lezárták és lepecsételték a fő gázcsapot vasárnap késő este Marosvásárhelyen egy 44 lakrészes tömbházban.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!