
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
A rendőrök és csendőrök szeme láttára vasárnap egymást késsel fenyegető gyergyószentmiklósi férfiak ellen őrizetbe vétel után hatósági felügyeletet rendeltek el.
2018. május 08., 13:192018. május 08., 13:19
Mint a rendőrség keddi, „bővített” közleményéből kiderült, a figyelmeztető lövést követelő rendőrségi-csendőrségi közbelépés során nemcsak a támadó, hanem a vele szembeálló sógora, illetve annak testvére is kést rántott.

Családtagok között kirobbant veszekedéshez riasztották vasárnap délután a gyergyószentmiklósi rendőröket és csendőröket. Lövés is eldördült.
A Virág lakótelep egyik tömbháza előtt kirobbant veszekedés során a 33 éves C. L. a közelből helyszínre riasztott járőrök előtt késével megpróbálta leszúrni 41 éves sógorát, B. A.-t, aki testvérével, a 35 éves B. C.-vel szintén kést rántott. Az elfajuló vita közben, mivel hatástalannak bizonyult a hatóságiak kétszeri szóbeli felszólítása, egyik rendőr szolgálati fegyverével a levegőbe leadott egy figyelmeztető lövést. A három férfit ezt követően a gyergyószentmiklósi rendőrkapitányságra kísérve közrendháborítás miatt 24 órás őrizetbe vették, majd hétfőn a helyi bíróságon hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellenük.
A házi feladat intézményét módosító rendelettervezetet bocsátott csütörtökön közvitára az oktatási minisztérium.
Halálos baleset történt szerdáról csütörtökre virradóan egy kardói (Bihar megye) orvosi központ parkolójában.
A tegnapi hóeltakarítási munkálatokról készített egy videós összefoglalót a brassói területi útügyi igazgatóság, bemutatva, hogyan avatkoztak be Hargita és Kovászna megyében a havazást követően.
A következő hetekben olyan látvány várható, amelyre 13 évig nem lehet újra számítani, ugyanis a Szaturnusz különleges gyűrűrendszere majdnem teljesen éléről, egy pengevékony egyenesként fog látszódni.
Felháborodást keltettek a tanügyi szakszervezetek körében a kormány bércsökkentésről szóló intézkedési tervei. Eközben, az érdekvédelem képviselője szerint a pedagógusok ki vannak merülve a többlettanórák jelentette teher miatt.
A székelyudvarhelyi Tamási Áron utca aszfaltozása miatt csütörtökön több helyen korlátozásokra, forgalmi irányváltozásokra kell számítani.
Csütörtökön érkezik a diákok első ösztöndíja az idei tanévben, ezúttal szeptemberre és októberre is egyszerre utalják a pénzt. Székelyföldön mintegy százezer diák jogosult valamelyik ösztöndíjra, köztük mintegy ötven kiskorú, iskolába járó édesanya.
A bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit szabályozó új törvénytervezet a korábbi 10 év helyett 15 éves átmeneti időszakot szab meg a nyugdíjkorhatár 65 évre növelésére.
Katona Lórántot, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség igazgatóhelyettesét bízta meg a Szakács-Paál István polgármester, hogy ideiglenesen vezesse az egységet, miután egy bírósági ügy miatt felfüggesztette tisztségéből László Szabolcs igazgatót.
Ittasan veztett egy marosludasi férfi, aki – miután a rendőrök megállították –, megpróbálta megvesztegetni őket.
szóljon hozzá!