Hirdetés
Hirdetés

A kertkultúrát népszerűsíti a Sapientia

Főként a dísznövényeket és díszkerteket kedvelőket várják •  Fotó: Sármási Bocskai István

Főként a dísznövényeket és díszkerteket kedvelőket várják

Fotó: Sármási Bocskai István

Május 5–7. között a Sapientia EMTE Marosvásárhelyi Karán rendezik meg azt a nemzetközi kertészeti kiállítást és vásárt, amelynek célja a kertkultúra népszerűsítése.

Bakó Zoltán

2017. május 04., 14:112017. május 04., 14:11

A kiállításon helyet kapó Mesterek utcájában iparművészek és a kézműves mesterségek képviselői várják a látogatókat, s kínálják egyedi készítésű portékáikat. A Mesekertben a gyerekek részére kertészeti és hagyományőrző foglalkozásokat tartanak.

Egész napos ingyenes autóbuszjáratot indítanak május 5., 6. és 7-én reggel 8.30-tól félóránként. Az utolsó járat este 7 órakor indul a Vársétányról a Petőfi tér – Rózsák tere buszmegálló – II. Poli megálló – Corina megálló – Sapientia útvonalon. A busz reggel 9 órától félóránként ugyanezen az útvonalon szállítja a látogatókat vissza a főtérre.

Hirdetés

Részletek a programból

Pénteken 10 órától megnyitó, 12.30-tól Dísznövénytermesztés jelenlegi helyzete Erdélyben (Kentelky Endre adjunktus, Sapientia EMTE).
Szombaton 10 órától Különböző kezelések hatásának vizsgálata a vágott virágok vázatartósságára (Kentelky Endre), 10.30-tól A szőlőtermesztés jelenlegi helyzete Erdélyben (Moldován Csaba, adjunktus, Sapientia EMTE), 11-től A gyümölcsfák oltásának ismertetése és bemutatása (Bandi Attila adjunktus, Sapientia Egyetem). Ugyancsak szombaton 11 órai kezdettel a Vársétányon Lukács Zoltán okleveles kertészmérnök, a Magyar Faápolók Egyesületének elnöke és Márton Huba Zoltán gyakorlati bemutatót tart – a Fakopp speciális mérőműszerrel idős fák állapotának felmérésére és kezelésére.
Vasárnap 10-től A gyümölcsfák oltásának ismertetése (Bandi Attila, délután 4 órától A szőlősben végzett általános zöldmunkák (Moldován Csaba).
A Mesekertben naponta 9 és este 8 óra között állandó gyerekfelügyelet lesz. A nyitvatartási idő alatt folyamatos virágpalánta ültetést szerveznek gyerekeknek a kertészmérnök szakos hallgatók segítségével, valamint mesemondás, játék, ügyességi próba várja a kisiskolásokat. A Virág a buborékban elnevezésű gyerekfoglalkozás a Buborék Tanoda vezetésével 3 éves kortól várja a kicsiket.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 26., kedd

Halálos szekérbaleset történt Székelyszentkirályon

Egy autó és egy szekeres ütközött hétfőn este Székelyszentkirály határában, a baleset következtében egy személy elhunyt – erősítette meg lapunknak a község polgármestere.

Halálos szekérbaleset történt Székelyszentkirályon
Hirdetés
2026. május 26., kedd

Gazdasági melléképületek váltak a lángok martalékává Szentegyházán

Két csűr teljesen, valamint több épület részlegesen égett le keddre virradóra Szentegyházán.

Gazdasági melléképületek váltak a lángok martalékává Szentegyházán
2026. május 26., kedd

Eljárást indított a rendőrség a Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében

A csíkszeredai rendőrség hivatalból indított eljárást vallási helyek vagy vallási tárgyak meggyalázásának gyanúja miatt a csíksomlyói Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében.

Eljárást indított a rendőrség a Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében
2026. május 26., kedd

Évente kétszer nyilvánosságra kellene hozni a béreket a közszférában

Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.

Évente kétszer nyilvánosságra kellene hozni a béreket a közszférában
Hirdetés
2026. május 25., hétfő

Változhat a túlórák és az éjszakai munka elszámolása

A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.

Változhat a túlórák és az éjszakai munka elszámolása
2026. május 25., hétfő

Tudomásul vette Bolojan a kulturális miniszter lemondását

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.

Tudomásul vette Bolojan a kulturális miniszter lemondását
Hirdetés
2026. május 25., hétfő

Benyújtotta lemondását Demeter András István kulturális miniszter

A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.

Benyújtotta lemondását Demeter András István kulturális miniszter
2026. május 25., hétfő

Saját minisztere lemondását kérte az RMDSZ

Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.

Saját minisztere lemondását kérte az RMDSZ
2026. május 25., hétfő

Akik magasról tesznek a csíksomlyói kegyhely szentségére

Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.

Akik magasról tesznek a csíksomlyói kegyhely szentségére
Hirdetés