
Fotó: Borbély Fanni
Ribizlibor-készítés, gyümölcstermesztés és -feldolgozás, fametszés, tájépítészet, különböző kertészeti megoldások – többek között ezek a témák lesznek terítéken a VII. Kertészeti szakmai napokon és konferencián február 29. – március 2. között. Megtartják ugyanakkor RibON ribizliborverseny harmadik kiadását is.
2024. január 25., 17:182024. január 25., 17:18
2024. január 25., 17:342024. január 25., 17:34
Az idei kertészeti napoknak az újdonsága az, hogy ribizlibor-készítő képzést fognak tartani, amelyen nemcsak a gyakorlati elkészítést sajátíthatják el az érdeklődők, hanem ennek jogi hátteréről és egyéb tudnivalókról is osztanak meg velük ismereteket – újságolta csütörtökön János Ferdinánd, a Garden Projekt és a RibON Natúr Szövetkezet közös eseményének szervezője.
Továbbá hozzátette, hogy
Fotó: Borbély Fanni
A rendezvényre neves szakemberek hívtak meg, többek között Borbás Marcsi magyar televíziós műsorvezetőt, Koszta Ernő kertészmérnököt, McMenemy Márk bloggert, valamint Szomorú Miklós kertészmérnököt.
– mondta János Ferdinánd. Mint magyarázta, a szakmában sokat lehet fejlődni, sok újdonságot lehet tanulni – legyen szó tájépítészetről, gyümölcstermesztésről, borkészítésről.
Fotó: Borbély Fanni
A kertésznapokat megelőzően elkezdődik a gyümölcstermesztő- és metsző tanfolyam, amelyet ugyancsak Csíkmadarason, a 11-es szám alatt tartanak február 26-március 2. között. A házigazda János Ferdinánd kertészmérnök lesz, az oktatók pedig Ferencz Lehel és Kosztka Ernő kertészmérnökök lesznek. A résztvevők
Fotó: Borbély Fanni
Február 29. – március 2. között zajlik majd a kertészeti konferencia, amelynek végleges programját majd közzéteszik a Garden Projekt honlapján és Facebook-oldalán.
Fotó: Pinti Attila
Az eseménynek szerves része a III. RibON ribizlibor verseny, amelyhez a mintákat, a három darab 7 deciliteres bormintát Erdély több városában le lehet adni január 31-ig.
A díjazást március 2-án tartják, a kertészeti napok gálaestjén. Érdeklődni bővebben az eseményről ugyancsak a Garden Projekt honlapján és Facebook-oldalán lehet.
Bejelenti az energiaárakra vonatkozó intézkedéscsomagot a kormány a következő napokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan.
Erdélyben elsőként rendeznek átfogó mesterséges intelligencia-konferenciát: a TransylvanAI rendezvényen az MI oktatásra, iparra, egészségügyre és turizmusra gyakorolt hatása kerül terítékre. Bárki részt vehet rajta, csupán regisztráció szükséges.
Sikerült feloldani a patthelyzetet a parlament pénzügyi bizottságában, így elhárult az akadály a költségvetés elfogadása elől.
Elkezdődött csütörtök reggel a parlamentben a kormánykoalíció ülése, amelyen a kormánypártok megpróbálják feloldani a 2026-os állami költségvetés tervezetéről szóló vitát.
Játszótéren keletkezett tűz csütörtök hajnalban Marosvásárhelyen, a Dózsa György utcában, ahol mintegy 50 négyzetméteren pusztítottak a lángok.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottsága felfüggesztette szerdán a 2026-os költségvetés tervezetének vitáját, miután a koalíciós pártok nem tudtak megállapodásra jutni a PSD-indítványáról.
A 2026-os költségvetést el fogja fogadni a parlament, és a kormánykoalíció Ilie Bolojan miniszterelnök vezetésével folytatja a munkát a 2027-re tervezett kormányfőcseréig – jelentette ki szerdán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Tizenhárom középület tetejére szerelnek fel napelemeket Farkaslaka községben egy pályázat részeként, ami jelentős spórlást jelent majd a villanyszámlákon. A hosszú távú cél az, hogy teljes egészében megtermeljék az elfogyasztott áramot.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
szóljon hozzá!