
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Légköri instabilitásra, felhőszakadásra, jégesőre és viharokra vonatkozó elsőfokú riasztást adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 39 megyéjére és Bukarestre. A sárga jelzésű figyelmeztetés 12 és 23 óra között érvényes.
2019. június 18., 13:382019. június 18., 13:38
2019. június 18., 14:252019. június 18., 14:25
A meteorológusok szerint a jelzett időszakban az ország egész területén
A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 25, helyenként a 40-60 litert négyzetméterenként – szemlézi az előrejelzést az Agerpres.
Ezt követően kedden 23 órától szerdán 10 óráig az ország 16 déli és keleti megyéjében nagy területeken lehet felhőszakadásokra, villámlásra, viharos szélre, jégesőre számítani. A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 25, helyenként az 50 litert négyzetméterenként.
Ebben az időszakban villámlásoktól kísért felhőszakadásokra lehet számítani, a szél viharossá fokozódik, jégeső is kialakulhat. A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 15-25, helyenként a 35-40 litert négyzetméterenként.
A keddi nap folyamán ugyanakkor az ország déli és keleti részében kellemetlen lesz a hőérzet, a hőmérséklet-páratartalom mutató elérheti, sőt meg is haladhatja a kritikus 80-as szintet.
A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.
Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.
Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.
Ködriasztás van érvényben Hargita megye több településén az esti órákban. Az útra indulóknak ajánlott a fokozott óvatosság.
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a főtérre. Az újévet a főtéren Baricz Gergő koncertje izzítja be.
Ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd – jelentette ki Nicușor Dan kedden Helsinkiben, az Európai Unió keleti szárnyának csúcstalálkozója utáni közös sajtótájékoztatón.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bejelentette, hogy 24 órára őrizetbe vette Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi miniszter, akit vesztegetésben való bűnsegédlettel gyanúsítanak.
Jelentős korszerűsítésen esett át az elmúlt egy évben a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház patológiai laboratóriuma. A fejlesztésnek kulcsfontosságú szerepe van a különböző betegségek, különösen az onkológiai diagnózis felállításban.
Új lehetőséget hoz a most nyolcadikos évfolyam számára a következő tanév: a szakközépiskolai oktatás gyakorlatilag megszűnik, minden szakmát tanuló számára egyenes út vezethet az érettségiig – persze ha ő is akarja.
A román állam az adóhatóság (ANAF) brassói regionális igazgatóságán keresztül megfellebbezte azt a határozatot, amellyel a nagyszebeni törvényszék elutasította Klaus Iohannis volt államfő vagyonának zár alá vételét.
szóljon hozzá!