
Fotó: Haáz Vince
Claudiu Maior marosvásárhelyi helyi tanácsos, a volt és visszatérni készülő polgármester jobbkeze a rendőrökkel szembeszállva kampányol, autójára egy kivetítő van szerelve és úgy kocsikázik a városban – hívja fel a figyelmet Kovács Mihály Levente, a marosvásárhelyi RMDSZ vezetője.
2024. június 09., 17:062024. június 09., 17:06
2024. június 09., 17:492024. június 09., 17:49
Jogászai tanácsára az RMDSZ marosvásárhelyi szervezete a kampánycsend megsértése miatt feljelentést tett egy ismeretlen férfi ellen, aki szombaton a városban körbe-körbe járó fehér autójára egy kivetítőt szerelt, és azon az egyik polgármester-jelölt plakátja, jelszava volt látható. Az autót vasárnap is többen lefotózták, akkor már az éppen szavazó polgármester-jelölt köszönt vissza a kivetítőről.
Vasárnap kora délután az RMDSZ helyi szervezetének elnöke, Kovács Mihály Levente élő Facebookok-bejelentkezésében arról beszélt, hogy
„Claudiu Maior sorozatosan kampánycsendet sértett az autója tetején levő reklámpannóval. Nem érdekli a törvény, mindenki szeme láttára szembeszáll a munkájukat végző rendőrökkel.
– mondta Kovács Mihály Levente, arra kérve a vásárhelyieket, hogy menjenek el szavazni.
A bemutatott videón az látszik, hogy Claudiu Maior vitázik a rendőrökkel, a mellette levő autó tetején egy be nem kapcsolt reklámpannó van, hasonló ahhoz, mint ami a korábbi fehér autón is látható volt.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
szóljon hozzá!