
Telt ház fogadta a drogfüggőségről szóló kampányt Marosvásárhelyen
Fotó: Haáz Vince
A 15 és 64 év közötti korosztályban tízből egy romániai már legalább egyszer fogyasztott kábítószert – derül ki az Országos Drogellenes Ügynökség által közzétett legfrissebb adatokból. Ez a rideg valóság, ahogy az is, hogy Romániában túl kevés olyan hely van, ahol a drogfüggők terápiához juthatnak.
2024. április 18., 12:332024. április 18., 12:33
2024. április 18., 12:392024. április 18., 12:39
Drogfüggőségről tartottak konferenciát szerdán Marosvásárhelyen, ahol Natalia-Elena Intotero családügyi, ifjúsági és esélyegyenlőségért felelős miniszter is részt vett.
A Családügyi, Ifjúsági és Esélyegyenlőségi Minisztérium a Teen Challenge Románia szervezettel közösen indította el a Nincs akadály – A teljes igazság a kábítószerekről elnevezésű kampányát, amelynek az a célja, hogy
Ezt szerdán is megtették a marosvásárhelyi Kultúrpalotában több mint 700 diák, tanár, szülő, illetve megyei és helyi elöljárók előtt.
Marosvásárhely volt a huszadik egyetemi központ, amely otthont adott a kampánynak. A Kultúrpalotában jelenlévő fiatalok tájékoztatást kaptak a kábítószer-fogyasztással járó kockázatokról, annak az egészségre és a társadalmi életre gyakorolt hatásairól, valamint arról, hogy milyen segítséget kérhetnek, ha erre az útra lépnek.
A kampányban résztvevő 22 éves Sebastian Petruț, miután megmenekült a drogoktól, a fiatalok tudatosságát növelő kampány hangja lett. „Amikor használtam, és láttam, hogy ez rendben van, idézőjelben, azt mondtam, hogy »ezt fogom csinálni egész életemben, egyáltalán nem esik bántódásom«. És ez volt az a csapda, amibe beleestem, nem volt egy egyértelmű példa előttem, aki elmondja nekem, melyek voltak a lépések, hogyan jutottam el odáig, és
Vagy túladagolásban, vagy öngyilkosságban, vagy sok más dologban, például balesetben halhatsz meg. Egyébként voltak barátaim, ismerőseim, akik meghaltak, öngyilkosság vagy autóbaleset miatt” – fejtette ki Sebastian Petruț a konferencián.
A kampányban résztvevők saját történeteiket osztották meg a közönséggel
Fotó: Haáz Vince
A kampány résztvevői a marosvásárhelyi jelenlévőkkel a Teen Challenge programról is beszélgettek, amelynek segítségével most más emberek lehetnek. A program során a beutaltakat a családtagok látogathatják, de a barátok nem, akik általában drogfogyasztók, és negatív hatással lehetnek rájuk. A kampány részeként elindított farabariere.ro oldalon számos, egykori drogfogyasztó történetével lehet megismerkedni, és erőt meríteni példájukból.
A családügyi, ifjúsági és esélyegyenlőségért felelős miniszter, Natalia Intotero is megörökítette magának a konferenciát
Fotó: Haáz Vince
Natalia Intotero miniszter szerdán meglátogatta a marosvásárhelyi Materna kismamaközpontot is, az egyetlen olyan szakszolgálatot, amely szállást és tanácsadást biztosít a várandós kiskorúaknak és kiskorú anyáknak. Ugyanakkor meglátogatta Magyarózdon a drogfüggőket és szenvedélybetegeket ellátó központot is, amelyet 18 éve alapított a Bonus Pastor Alapítvány.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!