
Telt ház fogadta a drogfüggőségről szóló kampányt Marosvásárhelyen
Fotó: Haáz Vince
A 15 és 64 év közötti korosztályban tízből egy romániai már legalább egyszer fogyasztott kábítószert – derül ki az Országos Drogellenes Ügynökség által közzétett legfrissebb adatokból. Ez a rideg valóság, ahogy az is, hogy Romániában túl kevés olyan hely van, ahol a drogfüggők terápiához juthatnak.
2024. április 18., 12:332024. április 18., 12:33
2024. április 18., 12:392024. április 18., 12:39
Drogfüggőségről tartottak konferenciát szerdán Marosvásárhelyen, ahol Natalia-Elena Intotero családügyi, ifjúsági és esélyegyenlőségért felelős miniszter is részt vett.
A Családügyi, Ifjúsági és Esélyegyenlőségi Minisztérium a Teen Challenge Románia szervezettel közösen indította el a Nincs akadály – A teljes igazság a kábítószerekről elnevezésű kampányát, amelynek az a célja, hogy
Ezt szerdán is megtették a marosvásárhelyi Kultúrpalotában több mint 700 diák, tanár, szülő, illetve megyei és helyi elöljárók előtt.
Marosvásárhely volt a huszadik egyetemi központ, amely otthont adott a kampánynak. A Kultúrpalotában jelenlévő fiatalok tájékoztatást kaptak a kábítószer-fogyasztással járó kockázatokról, annak az egészségre és a társadalmi életre gyakorolt hatásairól, valamint arról, hogy milyen segítséget kérhetnek, ha erre az útra lépnek.
A kampányban résztvevő 22 éves Sebastian Petruț, miután megmenekült a drogoktól, a fiatalok tudatosságát növelő kampány hangja lett. „Amikor használtam, és láttam, hogy ez rendben van, idézőjelben, azt mondtam, hogy »ezt fogom csinálni egész életemben, egyáltalán nem esik bántódásom«. És ez volt az a csapda, amibe beleestem, nem volt egy egyértelmű példa előttem, aki elmondja nekem, melyek voltak a lépések, hogyan jutottam el odáig, és
Vagy túladagolásban, vagy öngyilkosságban, vagy sok más dologban, például balesetben halhatsz meg. Egyébként voltak barátaim, ismerőseim, akik meghaltak, öngyilkosság vagy autóbaleset miatt” – fejtette ki Sebastian Petruț a konferencián.
A kampányban résztvevők saját történeteiket osztották meg a közönséggel
Fotó: Haáz Vince
A kampány résztvevői a marosvásárhelyi jelenlévőkkel a Teen Challenge programról is beszélgettek, amelynek segítségével most más emberek lehetnek. A program során a beutaltakat a családtagok látogathatják, de a barátok nem, akik általában drogfogyasztók, és negatív hatással lehetnek rájuk. A kampány részeként elindított farabariere.ro oldalon számos, egykori drogfogyasztó történetével lehet megismerkedni, és erőt meríteni példájukból.
A családügyi, ifjúsági és esélyegyenlőségért felelős miniszter, Natalia Intotero is megörökítette magának a konferenciát
Fotó: Haáz Vince
Natalia Intotero miniszter szerdán meglátogatta a marosvásárhelyi Materna kismamaközpontot is, az egyetlen olyan szakszolgálatot, amely szállást és tanácsadást biztosít a várandós kiskorúaknak és kiskorú anyáknak. Ugyanakkor meglátogatta Magyarózdon a drogfüggőket és szenvedélybetegeket ellátó központot is, amelyet 18 éve alapított a Bonus Pastor Alapítvány.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!