
A Maros megyei önkormányzat támogatásával szervezik meg az Awake fesztivált
Fotó: Boda L. Gergely
Első alkalommal szerveznek olyan kortárs összművészeti fesztivált Gernyeszegen, amely nemcsak a megye határain mutat túl, de még az országhatárokon is – ismertették a szervezők a hétvégi Awake fesztivál programját.
2017. augusztus 28., 20:442017. augusztus 28., 20:44
Az idei fesztiválszezon utolsó eseményeként népszerűsítik az Awake fesztivált, amelyet egy csapat egyetemi hallgató kezdeményezésére első alkalommal szerveznek meg az idén. A hétfő délutáni sajtótájékoztatón a szervezők arról beszéltek, hogy már három éve érlelődik az ötlet, miszerint
A kapcsolatteremtés, a támogatók megkeresése ennyi időt vett fel, a helyszínt pedig eleve kinézték az ötletgazdák – mondta Laura Coroianu fesztiváligazgató, akit Bukarestben kerestek meg és kérték támogatását a Marosvásárhelyen tanuló egyetemisták.
Valamennyi korosztály számára kitűnő szórakozási lehetőségeket biztosítanak a szervezők, akik a kortárs művészetekre fektetnek nagy hangsúlyt a több évszázados kastélyban és kastélyparkban. A koncertek mellett képzőművészeti kiállítás, mozi, workshopok, kirakóvásár, felnőtt játéktér, büfé várja az érdeklődőket.
– mondta a fesztiváligazgató, aki azt reméli, hogy ezzel az eseménysorozattal még ismertebbé és vonzóbbá teszik a Teleki-kastélyt, amelybe – mihelyt élőben is meglátta – azonnal beleszeretett, és meggyőződött arról, hogy valóban ez a legjobb helyszín egy ilyen különleges fesztiválnak.
Fotó: Boda L. Gergely
Horia Grigoraș a kezdeményező egyetemi hallgatók nevében arról beszélt, hogy eredetileg Marosvásárhelyen szerették volna az igazán eredeti fesztivált megszervezni, ám Gernyeszeget jobb helyszínnek látták. A vidék és a Maros megyei kastélyok népszerűsítési lehetőségét, az idegenforgalom fellendülését látja a három napos eseménysorozatban Péter Ferenc megyei önkormányzati elnök is, aki szerint ez egy jó alkalom, hogy még többen látogassanak a megyébe az ország más részeiből, valamint a határokon túlról is.
A fesztiválnak sajátos dizájnt találtak ki szervezők, például az egyik – talán a legidősebb és legnagyobb – platánfa köré építenek egy színpadot, a kastélyba vezető híd alatt szerelik fel a mozit, a tó partján pedig azt könyvtárat, amely hozzávetőlegesen 500 kötetből áll össze, hogy aki belefáradt a koncertekbe és workshopokba, kipihenhesse ott magát.
A szeptember 1. és 3. közötti fesztivál egyik célja, hogy a múlt alapjaira építve egy kortárs művészeti eseménysorozatot hozzon létre. Ahogy a szervezők fogalmaztak,
Ezt a célt szolgálta az a verseny is, amelyet fiatal képzőművészeknek hirdettek meg és amelyre számos munka érkezett. A beküldött pályázatokról egy zsűri döntött, és a legjobbakból augusztus 31-én, csütörtök délután 5 órakor kiállítás nyílik, amely egész hétvégén látogatható lesz. Aki jelen lesz a tárlatnyitón, annak a kastélyt is bemutatják, illetve a fesztivál végső előkészületeibe is bepillantást nyerhet.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
szóljon hozzá!