
Fotó: Veres Nándor
Több ezren részesültek idén is Székelyföldön az Európai Unió intervenciós tartalékaiból származó élelmiszersegélyben. Az önkormányzatok többsége már javarészt kiosztotta a csomagokat a jogosultaknak. A nagy számok törvénye alapján azonban akadtak néhányan, akik arra panaszkodtak, hogy zsizsikes rizst kaptak. A hatóságok a csomagokban az ellenőrzések során nem találtak rendellenességet.
2022. május 27., 18:252022. május 27., 18:25
Az Európai Unió intervenciós tartalékaiból származó élelmiszercsomagok tartalmaznak finomlisztet, kukoricalisztet, tésztaféléket, étolajat, cukrot, rizst, marha- és sertéshúskonzervet, májpástétomot, gyümölcskompótot és lekvárt. Ezeket a csomagokat e hónap folyamán osztották a jogosultak számára a legtöbb székelyföldi önkormányzatnál.
Mint a polgármesteri hivatal illetékesétől megtudtuk, május 12-étől kezdődően csütörtökig 959 csomagot osztottak ki, péntek pedig az utolsó nap, hogy még átvehetik a jogosultak a csomagot a Hajnal utca 34. szám alatti raktárban.
Amennyiben marad még készleten, akkor a fennmaradó csomagokat újabb körben osztják szét, erről majd tesz közzé újabb tájékoztatást a csíkszeredai városháza.
– magyarázta az illetékes. Elmondta azt is, hogy tavaly ugyanannyi jogosult kapott segélycsomagot, mint idén. Szintén péntek az utolsó nap Gyergyószentmiklóson is, hogy a megmaradó hat dobozt átadják a segélyre jogosultaknak. Idén összesen 922 dobozt kaptak, amelyeket május 9-től osztanak.
Székelyudvarhelyen a szociális segélyes és családi pótlékos listán 477 személy szerepelt a szociális igazgatóság összesítésében – osztotta meg kérésünkre Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi városháza sajtószóvivője. Hozzátette,
„Pótlistára kerülhetnek az említett két kategórián kívül más szociálisan hátrányos személyek, vagy családok, ilyenek például az I. és II. fokú fogyatékkal élők. Tavaly több fogyatékkal élő érdeklődött, mint ahány csomag maradt, ezért még igényeltünk más településekről, ahol megmaradt. Az idén is jelezték, hogy minden bizonnyal marad meg, ha ez így lesz, akkor ezeket a fogyatékkal élők között osztjuk ki” – magyarázta. Hozzátette, érdeklődni, iratkozni nem kell, a pótlistán lévőket a hivatal értesíti.
Marosvásárhelyen mindössze hétfőn kezdték el az élelmiszercsomagok kiosztását, ám a rövid idő alatt a felét már át is vették az érintettek. Mint a városháza szociális igazgatóságának vezetője, Andreia Moraru a Székelyhonnak elmondta,
Mint ahogy az előző években, idén is egy kijelölt helyszínen, a Ludas utca 29. szám alatt vehetik át az érintettek 8–15 óra között a csomagokat. Az igazgató továbbá hozzátette, azokat, akik jogosultak, levélben értesítették a helyszínről és időpontokról, és arról is, hogy a csomag súlya 25 kilogramm. Mivel többnyire ugyanazok a családok, személyek részesülnek ezekben az uniós segélycsomagokban, legtöbben már tudták, hogy mi az eljárás, mit kell tenniük.
Nemrég két személy osztott meg felvételt a Facebook közösségi oldalon arról, hogy zsizsikes rizst talált az európai uniós élelmiszercsomagban. Közülük a csíkszeredai érintett rövidesen letörölte a bejegyzését, mert sok negatív hozzászólást kapott, például, hogy elégedjen meg azzal, amit ingyen kap, és hasonlókat. A két felhívás alátámasztására más jogosultakat is megkerestünk, de visszajelzéseik alapján ők 2024-ig érvényes, jó állapotú termékeket kaptak a csomagban. Megkérdeztük a csíkszeredai önkormányzat szociális igazgatóságát a ez ügyben. Válaszukban kifejtették, hogy hivatalos panasz nem érkezett be hozzájuk fertőzött rizsről. Ugyanakkor kihangsúlyozták, hogy
A székelyudvarhelyi városháza részéről jelezték, hogy szúrópróbaszerűen néhány dobozt megvizsgáltak, de nem találtak rendellenességet bennük. Hargita megyébe egyébként 22 793 tartós élelmiszercsomag érkezett az Európai Unió intervenciós tartalékaiból – tudtuk meg a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal munkatársától, aki hozzátette, több ellenőrzést is végeztek mind Gyergyószentmiklóson, mind a megye más önkormányzatainál, de nem találtak rendellenességet a csomagokban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
Összesen 148 alkalommal adtak ki Ro-Alert riasztás Hargita megyében az idei év eddigi részében, mert medvék jelentek meg lakott területeken, veszélyeztetve az emberek biztonságát. A legtöbb riasztást Zetelakán regisztrálták.
szóljon hozzá!