
Fotó: Veres Nándor
Több ezren részesültek idén is Székelyföldön az Európai Unió intervenciós tartalékaiból származó élelmiszersegélyben. Az önkormányzatok többsége már javarészt kiosztotta a csomagokat a jogosultaknak. A nagy számok törvénye alapján azonban akadtak néhányan, akik arra panaszkodtak, hogy zsizsikes rizst kaptak. A hatóságok a csomagokban az ellenőrzések során nem találtak rendellenességet.
2022. május 27., 18:252022. május 27., 18:25
Az Európai Unió intervenciós tartalékaiból származó élelmiszercsomagok tartalmaznak finomlisztet, kukoricalisztet, tésztaféléket, étolajat, cukrot, rizst, marha- és sertéshúskonzervet, májpástétomot, gyümölcskompótot és lekvárt. Ezeket a csomagokat e hónap folyamán osztották a jogosultak számára a legtöbb székelyföldi önkormányzatnál.
Mint a polgármesteri hivatal illetékesétől megtudtuk, május 12-étől kezdődően csütörtökig 959 csomagot osztottak ki, péntek pedig az utolsó nap, hogy még átvehetik a jogosultak a csomagot a Hajnal utca 34. szám alatti raktárban.
Amennyiben marad még készleten, akkor a fennmaradó csomagokat újabb körben osztják szét, erről majd tesz közzé újabb tájékoztatást a csíkszeredai városháza.
– magyarázta az illetékes. Elmondta azt is, hogy tavaly ugyanannyi jogosult kapott segélycsomagot, mint idén. Szintén péntek az utolsó nap Gyergyószentmiklóson is, hogy a megmaradó hat dobozt átadják a segélyre jogosultaknak. Idén összesen 922 dobozt kaptak, amelyeket május 9-től osztanak.
Székelyudvarhelyen a szociális segélyes és családi pótlékos listán 477 személy szerepelt a szociális igazgatóság összesítésében – osztotta meg kérésünkre Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi városháza sajtószóvivője. Hozzátette,
„Pótlistára kerülhetnek az említett két kategórián kívül más szociálisan hátrányos személyek, vagy családok, ilyenek például az I. és II. fokú fogyatékkal élők. Tavaly több fogyatékkal élő érdeklődött, mint ahány csomag maradt, ezért még igényeltünk más településekről, ahol megmaradt. Az idén is jelezték, hogy minden bizonnyal marad meg, ha ez így lesz, akkor ezeket a fogyatékkal élők között osztjuk ki” – magyarázta. Hozzátette, érdeklődni, iratkozni nem kell, a pótlistán lévőket a hivatal értesíti.
Marosvásárhelyen mindössze hétfőn kezdték el az élelmiszercsomagok kiosztását, ám a rövid idő alatt a felét már át is vették az érintettek. Mint a városháza szociális igazgatóságának vezetője, Andreia Moraru a Székelyhonnak elmondta,
Mint ahogy az előző években, idén is egy kijelölt helyszínen, a Ludas utca 29. szám alatt vehetik át az érintettek 8–15 óra között a csomagokat. Az igazgató továbbá hozzátette, azokat, akik jogosultak, levélben értesítették a helyszínről és időpontokról, és arról is, hogy a csomag súlya 25 kilogramm. Mivel többnyire ugyanazok a családok, személyek részesülnek ezekben az uniós segélycsomagokban, legtöbben már tudták, hogy mi az eljárás, mit kell tenniük.
Nemrég két személy osztott meg felvételt a Facebook közösségi oldalon arról, hogy zsizsikes rizst talált az európai uniós élelmiszercsomagban. Közülük a csíkszeredai érintett rövidesen letörölte a bejegyzését, mert sok negatív hozzászólást kapott, például, hogy elégedjen meg azzal, amit ingyen kap, és hasonlókat. A két felhívás alátámasztására más jogosultakat is megkerestünk, de visszajelzéseik alapján ők 2024-ig érvényes, jó állapotú termékeket kaptak a csomagban. Megkérdeztük a csíkszeredai önkormányzat szociális igazgatóságát a ez ügyben. Válaszukban kifejtették, hogy hivatalos panasz nem érkezett be hozzájuk fertőzött rizsről. Ugyanakkor kihangsúlyozták, hogy
A székelyudvarhelyi városháza részéről jelezték, hogy szúrópróbaszerűen néhány dobozt megvizsgáltak, de nem találtak rendellenességet bennük. Hargita megyébe egyébként 22 793 tartós élelmiszercsomag érkezett az Európai Unió intervenciós tartalékaiból – tudtuk meg a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal munkatársától, aki hozzátette, több ellenőrzést is végeztek mind Gyergyószentmiklóson, mind a megye más önkormányzatainál, de nem találtak rendellenességet a csomagokban.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
szóljon hozzá!