
Fotó: László Ildikó
Új híd épült, valamint aszfaltoztak is a Farkaslaka községhez tartozó Bogárfalva központjában, így sikerült korszerűsíteni a település főbb utcáit. Azt is megtudtuk, hogy miért csak ötszáz méteres szakaszon burkolták aszfalttal a Jézus-kilátó felé vezető utat.
2023. május 15., 14:252023. május 15., 14:25
2023. május 15., 14:322023. május 15., 14:32
Tisztában volt vele Farkaslaka vezetősége, hogy Hargita Megye Tanácsa számára nem számít prioritásnak a 134C jelzésű megyei út Bogárfalvához tartozó, 380 méteres szakaszának rendbetétele, ám a helyi önkormányzat fontosnak tartotta a korszerűsítést. Éppen ezért
– tudtuk meg Kovács Lehel farkaslaki polgármestertől.
Fotó: László Ildikó
Az elöljáró kifejtette, hogy elkészíttették a beruházáshoz szükséges terveket, tavaly pedig el is kezdődött az összességében 1,4 millió lej értékű munkálat, amelyet 850 ezer lejjel támogatott a megyei tanács. Az összeg fennmaradó részét helyi forrásokból teremtette elő Farkaslaka vezetősége.
Idén az aszfaltozás következett, amelyet mostanra sikerült is befejezni, már csak minimális takarítási munkálatok maradtak hátra, illetve az útfestés.
Fotó: László Ildikó
Kovács Lehel hangsúlyozta: a beruházás végeztével elmondható, hogy most már minden főbb utcát modernizáltak Bogárfalván.
– fogalmazott, hozzátéve, hogy nagyon meg van elégedve a Viadukt kft. munkájával, amelynek szakemberei rugalmasan kezelték a felmerülő problémákat. Megjegyezte: a megvalósításra azért kellett mostanig várni, mert
Egy másik, útmodernizálási projekt is folyamatban van a községben, mivel az önkormányzat korábban áfástól nyolcmillió lejért pályázott sikeresen az Európai Unió Vidéki Beruházások ügynökségénél. Az összeget 5,1 kilométernyi mezei út modernizálására fordíthatták.
Fotó: László Ildikó
A kivitelezés alatt álló beruházásról Kovács lapunknak elmondta, hogy
Itt 3,5 kilométernyi szakaszon aszfaltoznak, máshol bitumennel kezelt, kövezett utat alakítanak ki.
A beruházás részeként betonsáncokat hoznak létre a lejtősebb részeken – máshol könnyebben karbantartható, betonozott aljú földsáncokat építenek –, ugyanakkor átereszeket is elhelyeznek a vízelvezetés megoldásaként.
A projekt részeként továbbá fél kilométer hosszan terítettek le aszfaltot Bogárfalvától a Jézus-kilátó irányába. Ez a munka, amely az útnak a meredekebb szakaszát érinti, éppen most fejeződött be, már csak a forgalmi táblákat kell kihelyezni és az útfestést kell elvégezni. A polgármester rámutatott: a projekt teljes kivitelezését év végéig kell befejezni.
Fotó: László Ildikó
Kovács Lehel kérdésünkre azt is elmondta, hogy bár szerettek volna nagyobb szakaszon modernizálni a Jézus-kilátó irányába, sajnos ezt a pályázat feltételei miatt nem tehették meg. Az ugyanis kiköti, hogy
Ettől függetlenül szeretnék mihamarabb leaszfaltozni az utat egészen a kilátóig, ám ehhez külsős forrásokra lesz szükség. Amíg sikerül előteremteni az anyagiakat, addig rendszeresen elvégzik az útkarbantartási munkálatokat, ahogyan eddig is tették.
A cél, hogy személyautóval is meg lehessen közelíteni a Jézus-kilátót, amely szakrális és turisztikai szempontból is fontos a község számára.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
Huszonötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot, és jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el a Hargita megyei rendőrök egy keddi ellenőrzés alkalmával.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
szóljon hozzá!