
Helikopterrel szállították kórházba a vízbe esett kiskorút. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Vasárnap délután Maroscsapóra riasztották a Maros megyei tűzoltóságot, mert egy kiskorú beleesett az egyik tóba. A marosvásárhelyi tűzoltókkal és hegyimentőszolgálat munkatársaival egy időben a rohammentőszolgálat radnóti csapata is a helyszínre sietett.
2021. január 24., 16:012021. január 24., 16:01
Ahogy Dan Petru Daniel, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője elmondta: egy 14 éves fiú az egyik, a faluhoz közeli tó jegére ment, a jég beszakadt alatta, ő pedig beleesett a vízbe.
A radnóti rohammentősök és a jelenlevő maroscsapói emberek húzták ki a jég alá csúszott fiatalt, aki – ahogy a tájékoztatásból kiderült – életveszélyes állapotban került.
Az mentősök a helyszínen már hozzáláttak újjáéleszteni a fiút, akiért időközben a mentőhelikopter is megérkezett és marosvásárhelyi kórház sürgősségi betegellátó-osztályára szállította.
A húsvét a világ kereszténységének legnagyobb jelentőségű ünnepe: Krisztus feltámadása a halálon és a gonoszságon, bűnökön személyes áldozattal aratott győzelmet jelenti. De vajon egyformán gondolkodnak erről az erdélyi történelmi egyházak?
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
Tíz felnőttet részesít a keresztség szentségében XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában szombat este kilenckor kezdődő vigílián, amelyen a bazilika eddig néma harangjai ismét megszólalnak, és elindulnak a világ templomai felé.
Nagyszombaton az esti vigília szertartással kezdetét veszi a húsvét, a kereszténység legnagyobb, Jézus feltámadását hirdető ünnepe.
Csaknem 2500 szabálysértési bírságot róttak ki a múlt héten az autópálya-rendőrök a közlekedésbiztonsági ellenőrzéseik során, ezek közül a legtöbbet, 431-et, gyorshajtás miatt.
Az Országos Cégnyilvántartási Hivatal szombaton közzétett adatai szerint 2026 első két hónapjában 3853 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 16,51 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
A múlt év végén 7418 olyan gyermeket tartottak nyilván Romániában, akinek mindkét szülője külföldön dolgozott. Számuk 656-tal csökkent végéhez képest – derül ki az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA) szombaton közzétett adataiból.
Napsütésben, borús időben, hidegben, a járványhelyzet miatt otthon ülve, maszkban, majd újból tömegesen – rövid videóban foglaltuk össze a húsvétvasárnapi csíkszeredai ételszenteléseket.
Autóknak, közlekedési táblának ütköztek és sáncban is kikötöttek autójukkal ittas sofőrök pénteken és szombat hajnalban Hargita megyében.
A Diakónia Alapítvány szervezésében április 18-án 16 órai kezdettel jótékonysági rendezvényt tartanak a zabolai Mikes kastélyban. A bevételt a KinderEd programba járó szegény gyermekek délutáni oktatására és napi meleg ebédjére fordítják.
szóljon hozzá!