
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az ütemterv szerint halad a 131A jelzésű megyei út Homoródszentmárton és Homoródkeményfalva közötti szakaszának újjáépítése, így legkésőbb jövő évben befejeződik a munkálat. Azt is megtudtuk, hogy a felújítás miért nem terjed ki a Homoródkeményfalva és Homoródfürdő közötti részre.
2020. június 12., 09:172020. június 12., 09:17
A járványügyi helyzet miatt sem állt le a munka a 131A jelzésű megyei út Homoródszentmárton és Homoródkeményfalva közötti szakaszán, így a tervek szerint haladt az építkezéssel a közbeszerzési eljáráson nyertes ING Service Kft. – jelezte lapunk érdeklődésére Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke. Rámutatott,
– utóbbi helyszíneken egyébként elterelő utakat biztosítanak az autósoknak.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Azonkívül, hogy elkezdődött az új hidak megépítése – Homoródkeményfalván és Homoródszentmártonban –, fedett betonsáncok készülnek az útvonal menti településeken, ugyanakkor az átereszek elhelyezésén is dolgozik a kivitelező. Bíró reményét fejezte ki, hogy nyár végéig annyira haladnak a munkálatok, hogy már csak az aszfaltozás marad hátra, amit legkésőbb jövő évben befejeznek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mindez attól is függ, hogy a kormány megfelelőképpen utalja-e az Országos Vidékfejlesztési Program (PNDL) pályázatán megnyert 10,45 millió lej értékű összeget.
a különbözetet pedig a megyei tanácsnak kell kifizetnie. Az alelnök kijelentette, nagyon fontos építkezésről van szó, hiszen ennek végeztével Homoródkeményfalvára és Abásfalvára is könnyebben lehet majd eljutni, ami által jobbá válnak a helyiek mindennapjai.
Fotó: Erdély Bálint Előd
– közölte Bíró. Jakab Attila homoródszentmártoni polgármestert is megkérdeztük a munkálatról, szerinte is jól halad a kivitelező, így reméli, hogy mihamarabb elkészül az új út.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bíró Barna Botondtól megtudtuk, számukra is meglepetést jelentett, de az Ilona-völgyi nyaraló- és vendégház-tulajdonosok maguk kérték, hogy ne kerüljön aszfalt a Homoródkeményfalva és Homoródfürdő közötti szakaszra. Ők ugyanis meg szeretnék őrizni a táj érintetlenségét, tisztaságát és csendességét. Ezért nem indítványozott egyelőre modernizálást intézményük az említett szakaszon. Az alelnök hangsúlyozta, természetesen a későbbiekben még lesz lehetőség korszerűsítésre, amennyiben igénylik ezt a helyiek.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Felsőboldogfalva lakóit vasárnap délután. Az egyik helyi lakos autóból le is fotózta a településre betévedő nagyvadat.
Romániának egy állandó energetikai és logisztikai válságkezelő központra, egy országos energiabiztonsági diszpécserszolgáltra lenne szüksége, nem eseti válságülésekre, hogy ne érje felkészületlenül egy esetleges „olajvihar” – véli az AEI elnöke.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!