
Fotó: Juventutti Alapítvány
A csíkszeredai Juventutti Alapítvány rendszeresen szervez adománygyűjtéseket a rászorulóknak. Eddig főként a nagyobb ünnepek (karácsony, húsvét) környékére időzítették a szegények felkarolását, a jelenlegi koronavírus-helyzetet szintén egyedülálló pillanatként kezelik.
2020. április 01., 13:392020. április 01., 13:39
2020. április 02., 11:472020. április 02., 11:47
„A mi figyelmünk a 0–18 év közötti gyerekekre összpontosul. Az alapítvány elsődleges célkitűzése ezeknek a gyerekeknek a segítése, támogatása, felkarolása” – mutatott rá a szervezet tevékenységi körére az elnök. Hasenec Tímea úgy fogalmazott, azt szeretnék hosszú távon elérni, hogy a gyermekeknek jobb életük, színvonalasabb életkörülményük legyen. Ennek érdekében szerveznek időnként karitatív gyűjtéseket, akciókat, továbbá folyamatban van egy erőszakmegelőző iskolai programjuk is.
Nincs, amit ennünk, nincs, amiből vásároljunk, és nem is merünk kimenni – az alapítvány honlapján ezzel a bekezdéssel indult útjára egy előrehozott gyűjtés.
Fotó: Juventutti Alapítvány
– elevenítette fel korábbi terveiket. Ennek apropóján az elmúlt hétvégén elindították élő videó formájában az online adakozást, amely rövid idő alatt nem várt sikert hozott:
A beérkezett összegből már nagyobb csomagokat tudtak előkészíteni, amely hetekig tartó élelmiszerkészletet tartalmazott. Mint mondta, a sikeres akciónak köszönhetően 25 család 90 gyermeke részesült a csomagokból Csíkszeredában és környékén. A csomagok tartalmaztak többek között lisztet, olajat, cukrot, konzerveket, húskészítményeket, friss zöldséget és gyümölcsöt, de még édességet is.
Tímea rámutatott, ezzel nem állt le a nyilvántartott mélyszegénységben élő családok és gyerekek támogatása. „Úgy számolunk, hogy a járvány tovább fog tartani, mint ezek a csomagok. Sokan elveszítették az állásukat, a szociális segélyek sem merítik ki az igényeket, így az utánpótlásra is nagy szükség lesz” – jelentette ki. Az adakozó limitet feltornázták tízezer lejre, amelyből remélhetőleg újabb élelmiszereket tudnak majd vásárolni és kiosztani. „A soron következő gyűjtés a rászoruló családok húsvétját hivatott szebbé tenni” – tette hozzá Tímea.
Február 11-ére halasztotta az alkotmánybíróság a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását.
2025 októberéhez képest novemberben 2,2 százalékkal 5615 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9371 lej volt tavaly novemberben, 2,4 százalékkal nagyobb, mint az előző hónapban.
Saját autója hátsó kerekei alá szorult és életét vesztette egy nő Vaslui megyében, miután nem állította meg rendesen a járművet a lejtős terepen.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggodalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
szóljon hozzá!