
Fotó: Rise of the Raven
Hazalátogat a Hunyadi című történelmi sorozat főszereplője, a zabolai születésű Kádár L. Gellért. A színész kulisszatitkokról mesél az érdeklődőknek két Kovászna megyei eseményen.
2025. március 13., 13:572025. március 13., 13:57
Március 8-án debütált a TV2 nagyszabású történelmi sorozata, a Hunyadi, amelyben a zabolai születésű Kádár L. Gellért alakítja Hunyadi Jánost. Most hazalátogat, hogy meséljen a forgatás kulisszatitkairól, a 178 napos munka kihívásairól és arról, milyen érzés volt Magyarország egyik legnagyobb hősét életre kelteni.

Dupla epizóddal rajtol szombaton este a Hunyadi Jánosról készült nagyköltségvetésű, kosztümös történelmi sorozat. A nemzetközi piacon Rise of the Raven címen futó produkciót nálunk a TV2 tűzte műsorra.
Március 18-án 18 órától Kézdivásárhelyen, a Vigadó Művelődési Központban teszi ezt meg, majd március 19-én szintén 18 órától Sepsiszentgyörgyön, a Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron termében.
Az eseményekre belépés ingyenes, de akik részt kívánnak venni, kötelező módon regisztrálniuk kell az erre a célra létrehozott platformon.
Kedvenceink felkutatásában segíthet a világszerte ismert PetRadar, amely idéntől a romániai gazdák számára is elérhető. Az internetes oldal az elveszett háziállatok keresését több, ingyenesen elérhető szolgáltatással segíti.
Már csak apróbb munkálatok vannak hátra ahhoz, hogy lezárhassák a patakfalvi, illetve a hodgyai kultúrotthonok hőenergetikai felújítását. Örülnek is a beruházásnak, amit csak az árnyékol be, hogy nem festhettek újra minden falat.
Országszerte több mint 1300 polgármesteri hivatalban tartanak figyelmeztető sztrájkot kedden 10 és 12 óra között.
Dinamikus változások jellemzik a Kovászna megyei vállalkozási szektort: nagy cégek bocsátanak el, majd vesznek vissza dolgozókat. Ezzel párhuzamosan megnőtt a szociális vállalkozások száma.
Ștefan Pălărie USR-s szenátor hétfőn kijelentette, hogy elutasítja az RMDSZ helyi adók csökkentésére irányuló javaslatát, mivel meglátásában a 'gyengeség jele' lenne a kormány által elfogadott jogszabályok rövid időn belüli módosítása.
A bukaresti törvényszék három bíróból álló testülete hétfőn elutasította Călin Georgescu fellebbezését az ellen, hogy bíróság elé kell állnia legionárius propaganda vádja miatt. A bíróság úgy döntött, hogy a per elsőfokú tárgyalása elkezdődik.
Lentről jövünk fölfelé, ahogy haladunk előre ezen a héten, aztán megint visszaesünk. Közzétette hétfőn a február 9–22. időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A házasság és a család nem csupán magánügy, hanem a társadalom és a nemzet jövőjének alapja – fogalmazott Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára A hűség szabadsága konferencián.
Románia délkelet-európai viszonylatban az első helyet foglalta el 2025-ben pizzarendelések tekintetében – közölte a Glovo futárszolgálat.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
szóljon hozzá!