Ötven személy elszállásolására alkalmas, kápolnával is rendelkező ifjúsági házat építtet a Szentegyházához közeli Szelterszen a Gyulafehérvári Főegyházmegye, ahol a megkezdett kivitelezést tekintették meg pénteken. Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára nagyon fontosnak nevezte a projektet, ugyanakkor a magyar kormány támogatásáról biztosította a jelenlévőket.
2021. július 02., 21:412021. július 02., 21:41
Fotó: Haáz Sándor
Ötven személy elszállásolására alkalmas, kápolnával is rendelkező ifjúsági házat építtet a Szentegyházához közeli Szelterszen a Gyulafehérvári Főegyházmegye, ahol a megkezdett kivitelezést tekintették meg pénteken. Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára nagyon fontosnak nevezte a projektet, ugyanakkor a magyar kormány támogatásáról biztosította a jelenlévőket.
2021. július 02., 21:412021. július 02., 21:41
Fotó: Haáz Sándor
Kétszintes, tíz szobás, ötven személy elszállásolására alkalmas, kápolnával is rendelkező ifjúsági ház épül Szelterszen, amelynek tulajdonosa a Gyulafehérvári Főegyházmegye, üzemeltetője pedig a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Ifjúsági Főlelkészség lesz.
A projekt megálmodója maga Soltész Miklós államtitkár volt, aki már 2018-ban a magyar állam támogatásáról biztosította az egyházat – fejtette ki Tamás Huba, a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz plébánia kisegítő lelkésze, hozzátéve, hogy a segítséget a pálos rend közreműködésével kaphatták meg. Mint mondta, ennek köszönhetően
Mára a majdani létesítmény falait is sikerült felhúzni.
Fotó: Haáz Sándor
A lelkész hangsúlyozta, hogy az ifjúsági ház
Tamás Huba azt is elárulta, hogy a pálos atyák kérésére Boldog Özséb lesz a hely védőszentje.
Fotó: Haáz Sándor
A magyar kormány újabb összeggel támogatja az ifjúsági ház megvalósítását, így folytatódhat az építkezés – hozta el a jó hírt Soltész Miklós. Az államtitkár azt kérte a fiataloktól, hogy a nyaralások, szerelmek, barátságok, találkozások helyszíne mellett a keresztény értékek helyszíne is legyen a létesítmény, ahol
Mindig jusson eszükbe néhai II. János Pál pápa egykori kijelentése: „legyetek az ellentmondás jelei” – fogalmazott az államtitkár.
Fotó: Haáz Sándor
Kovács Gergely érsek rámutatott, az épület akkor igazán értékes, ha sikerül megtölteni azt élettel, erre pedig megvan a remény, hiszen már az ünneplésre is számos pap és fiatal jött el. Úgy érzi ő is, hogy
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke szerint a hit az, ami közelebb tudja hozni egymáshoz a fiatalokat, ezért is fontos ez a beruházás. Hozzátette, intézményük is támogatja kivitelezést.
Az épületet tervező Bogos Ernő arról beszélt, hogy a hely szellemének megfelelően igyekezett elhelyezni az ifjúsági házat, amelyet minőségi alapanyagokból kell felépíteni. Az esemény végén az érsek Isten áldását kérte a már elvégzett és a még hátralévő munkálatokra.
Fotó: Haáz Sándor
Jelentős hozzájárulás
Soltész Miklós, a magyar Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára lapunknak elmondta, hogy Magyarország Kormánya először 150 millió forinttal támogatta a projektet, amiből az építkezéshez szükséges telket lehetett megvásárolni, valamint a tervek és egyéb dokumentációk is elkészülhettek. A már elkezdett megvalósítás folytatásához ismét segítség érkezik a magyar államtól, ezúttal 305 millió forintról van szó. „Az erdélyi katolikus ifjúságnak ugyan több olyan helyszíne volt, ahol tudnak találkozni, de ilyen nem, ami teljesen az övék, ami teljesen a lelkigyakorlatokat, a közösségépítést és az ifjúsági vezetőképzést szolgálhatja” – mondta az államtitkár. Külön kiemelte a helyszín gyönyörű adottságait, valamint azt, hogy a létesítmény szomszédságában van a Szent Gellért Rehabilitációs és Rekreációs Ház, ahol gyakran jelen vannak fogyatékkal élő fiatalok is. Utóbbi azért fontos, mert így az egészséges fiatalok találkozhatnak társaikkal, ez pedig jelentősen hozzájárul a nevelésükhöz, fejlődésükhöz. „Szent Gellért itt találkozik Boldog Özsébbel, akik a magyar kereszténység meghatározó alakjai” – fogalmazott Soltész Miklós. Hozzátette, új lendületet kapott a Gyulafehérvári Főegyházmegye is, amely maximálisan támogatja a megvalósítást Az államtitkár biztos benne, hogy az egyházmegye egész közösségének javát fogja szolgálni az új ifjúsági ház.
Fotó: Haáz Sándor
További támogatókat várnak
Az eseményen elhangzott, hogy az álom megvalósításához további támogatásra van szükség a közösség részéről, ezért tíz lej értékű cserépjegyeket fognak árusítani, az adományozók neve pedig fel fog kerülni a cserepekre. Adományozni a fif.ma internetes oldalon lehetséges, vagy személyesen Csíkszeredában a Petőfi utca 55. szám alatt.
Fotó: Haáz Sándor
Fotó: Haáz Sándor
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
1 hozzászólás