
Fotó: Haáz Vince
Legalább hétszáz méteres kerülőt kellett megtenniük a gyalogosoknak, hogy átjussanak az egyik négysávos úton, miután a hétvégén átalakították Marosvásárhely egyik legzsúfoltabb körforgalmát. A városháza szerint a közlekedésrendészet kérte ezt, a civileknek azonban nem tetszett az intézkedés. Hétfőtől azonban visszavonták a rendelkezést, újra lehet használni az átjárót.
2021. október 11., 13:412021. október 11., 13:41
2021. október 11., 17:182021. október 11., 17:18
Marosvásárhelyen az Egyesülés negyedet és a körülötte levő falvakat a Maros híd köti össze a város többi részével és a híd végén van a város egyik legnagyobb forgalmát kiszolgáló körforgalma. Az egyik felében van az egykori Aranykakas vendéglő, amelyet jelenleg felújítanak; a körforgalmat a legtöbben erről az egykori patinás vendéglőről ismerik. Itt a körforgalom évek óta ideiglenes, időnként változtatnak a formáján.
Hétvégén újra átalakították az öt utca kereszteződésénél kialakított körforgalmat, figyelembe véve a közlekedésrendészet és a lakók véleményét is. A lakók azt szerették volna, hogy a főtér és a Kossuth utca irányából két sávon lehessen behajtani a körforgalomba. A rendőrök ezzel szemben azt javasolták, hogy
Fotó: Haáz Vince
Mindkét javaslatot életbe léptették, mint ahogy a közlekedésrendészet azon kérését is, hogy szüntessék meg az Electrica vállalat előtti átjárót. Itt, a négy sávos úton lehetett áthaladni a Kárpátok sétányáról az áramszolgáltató székhelyéhez, vagy a nagypiac felé vezető útra. Mivel a Kárpátok sétányának elején van a mezőgazdasági szakiskola, ezen az átjárón nagyon sok diák is közlekedett. A rendőrség azzal indokolta kérését, hogy
A Marossszéki Közösségi Alapítvány vezetője, Gál Sándor a Székelyhon megkeresésére elmondta: szerinte az átjáró megszüntetése rossz döntés volt. „Az, hogy megszüntettek egy jól ismert és gyakran használt átjárót, megnövelték a gyalogos balesetek lehetőségét. Hiszen
Ezzel az intézkedéssel a városvezetés követi az előző városvezető szokását és mindent a gépkocsi forgalomnak rendel alá” – vélekedett Gál Sándor. A kerékpáros közlekedést is támogató alapítvány vezetője szerint
Fotó: Haáz Vince
Ezt azért látja indokoltnak, mivel Egyesülés negyed rohamosan fejlődik, egyre többen fognak onnan bejönni naponta többször a belvárosba, és az, hogy csakis az autós forgalomnak rendelnek alá mindent, nem segít.
A városháza közleménye szerint a változások ideiglenesek, a terület forgalmi tanulmányának véglegesítéséig. A becsült időtartam 3-6 hónap.
Hétfőn délben Marosvásárhely polgármesterere, Soós Zoltán Facebook-bejegyzésében jelentette be, hogy számos kérést kaptak, hogy lehessen újra használni az Electrica előtti átjárót.
– fogalmazott a városvezető.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
1 hozzászólás