
Sok helyen már a hóvirágok is kibújtak a szokatlanul meleg időjárás következtében. Képünk illusztráció
Fotó: Sóki Tamás/MTI
A sokévi átlagnál sokkal melegebb lesz a hétvége, majd hétfőtől lehűlés kezdődik – tájékoztatta az Agerpres hírügynökséget Iris Răducanu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) meteorológusa.
2023. január 20., 18:072023. január 20., 18:07
A szakember szerint főleg az ország déli és keleti régióiban lesz az ilyenkor megszokottnál sokkal enyhébb idő a hétvégén: Románia legdélibb részében, a Duna-mentén szombaton 15-16 Celsius-fok lesz. A fővárosban is elérik a 12-13 fokot a nappali maximumok, de még
Az ország nyugati részében 9-10, Moldva északi részén 11, a tengerparton 12 Celsius-fok várható a hétvégén.
Január 23-ától, hétfőtől kezdődően a Kárpátokon kívül lakók lehűlésre készülhetnek, Bukarestben 5-6, a tengerparton 6-7 Celsius-fok lesz,
Esőre főleg délnyugaton számíthatunk hétfőn, éjszaka havaseső és havazás is előfordulhat.
Január 24-én, kedden délen és keleten a hőmérsékleti értékek már a sokévi átlaghoz fognak közelíteni, nappal sem lesz több Bukarestben 2-3 Celsius-foknál, Moldva északi részében pedig 0 foknál. Nyugaton viszont továbbra is az évszakhoz képest magas, 7 Celsius-fokos maximumokra számíthatunk.
Április 13. és 26. között országszerte kismértékű hőmérséklet-ingadozásra lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közölt előrejelzéséből.
Megérkeztek az országgyűlési választás első külképviseleti urnái a Nemzeti Választási Irodához (NVI) hétfő délelőtt.
Az önkormányzati tulajdonban lévő Urbana Rt.-re bízták Székelyudvarhelyen a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat, miután egy tanulmány szerint jogi, gazdasági, működési és közérdeki szempontból is ez bizonyult a legelőnyösebb megoldásnak.
A 2026-os magyar országgyűlési választás után már alig több, mint 381 ezer szavazat feldolgozása van hátra. A külképviseletekről és átjelentkezéssel érkező voksok száma viszonylag alacsony, így a végeredményhez már közel jár a számlálás.
A bukaresti kormány RMDSZ-es miniszterelnök-helyettese szerint elkerülhetetlen a magyar-magyar kapcsolatok újragondolása a Tisza Párt választási győzelmét követően.
Facebook-bejegyzésben gratulált Magyar Péter választási győzelméhez Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök hétfőn gratulált Magyar Péternek a magyarországi parlamenti választásokon elért győzelméhez.
A Tisza-kormány minden magyar ember kormánya lesz – közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán a pártja választási győzelmét hozó napot követő hétfőn.
Csíkszereda ismét rekordot döntött a mínuszok tekintetében: az ország lakott települései közül ott mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet hétfő hajnalban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) adataiból.
Számos európai és nemzetközi politikai vezető gratulált Magyar Péter győzelméhez a 2026-os magyarországi választásokat követően, hangsúlyozva az eredmény európai jelentőségét.
1 hozzászólás