
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Kovászna megyében szombaton 9, vasárnap pedig 35 koronavírus-fertőzést regisztráltak – tájékoztat a prefektúra.
2021. március 14., 19:462021. március 14., 19:46
Az ellenőrzések során szombaton 21, míg vasárnap 17 személyt bírságoltak meg, mert nem viselték a védőmaszkot, a két nap alatt összesen 14 500 lejnyi bírságot róttak ki.
A 14 napra számolt fertőzöttségi mutató romlott, a szombati 1,01 ezrelékről vasárnap 1,15 ezrelékre emelkedett. A vasárnapi adatok szerint az incidencia Kommandón haladja meg a 3 ezreléket, Sepsiszentgyörgyön, Kovásznán, Maksán és Zabolán 1,5 és 3 ezrelék közötti. Tizenhét településen a vasárnapi adatok szerint nem volt hivatalosan nyilvántartott koronavírus-fertőzött.
A megyei sürgősségi bizottság tájékoztatása szerint a háromszéki tanintézetek mintegy 75 százalékában a zöld forgatókönyv alapján zajlik a következő héten az oktatás, ezek száma növekedett egy hét alatt. A 303 tanintézet közül 228-ban személyes jelenlét mellett zajlik az oktatás, 73 tanintézetben érvényes a sárga forgatókönyv, amikor az óvodások, elemisek és végzősök járnak be, a többiek online tanulnak. Két tanintézet – a kommandói óvoda és általános iskola – marad vörös besorolás alatt alatt.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Kaotikusan közlekedett az A2-es autópályán, Konstanca felé egy autóvezető május 1-jén, és a rendőrök jelzésére sem volt hajlandó megállni. Üldözőbe vették, helikopterrel is követték, végül pedig feltartóztatták.
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.