
Képünk illusztráció
Fotó: Tamás Attila
Meleg idő lesz továbbra is ezen a héten az ország legnagyobb részében, a csúcshőmérsékletek elérhetik a 28 Celsius-fokot. A jövő héttől kezdődően azonban lehűl az idő – írja az Agerpres hírügynökség. Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) által kiadott, szeptember 9-22. közötti időszakra vonatkozó előrejelzés szerint kiadósabb esőkre szeptember 14-e után lehet inkább számítani.
2019. szeptember 09., 20:442019. szeptember 09., 20:44
2019. szeptember 09., 20:562019. szeptember 09., 20:56
Erdélyben meleg lesz az első héten, szeptember 14-éig 27 Celsius-fokos csúcshőmérsékletek lesznek. Ezt követően, szeptember 15-én és 16-án visszaesik a hőmérséklet, majd ismét enyhén nőni fog, ahhoz, hogy a második hét végéig 22 Celsius-fok körül stagnáljon. Szeptember 15-éig az éjszakai hőmérsékletek 11 fok körül alakulnak, 16-án és 17-én viszont 5 Celsius-fokig esnek vissza. A jelzett időszak végén 7 fok körüli minimumok lesznek.
A hegyvidéken szeptember 15-éig 17 Celsius-fok körül ingadozik a nappali csúcshőmérséklet, majd a 17-éig tartó lehűlést követően ismét fokozatosan felmelegszik az idő, az időszak végén 14 fokos csúcsok várhatók. Az éjszakai hőmérséklet az első héten 8 fok körül alakul, szeptember 16. és 18. között 1-2 fok körül, majd az ismételt felmelegedést követően 5 fok körüli lesz 22-én. Esőkre a szeptember 14. és 18. közötti időszakban lehet leginkább számítani.
Mozgásban is látható hétfőtől Christopher Nolan 2026 nyarán érkező filmje, a Homérosz: Odüsszeiát feldolgozó The Odyssey.
Bejelentette lemondását hétfő este Daniel David oktatási miniszter.
Elfogadja a kormány keddi ülésén a legutóbbi koalíciós egyeztetéseken hozott döntéseket tartalmazó salátarendeletet – nyilatkozta hétfő este a miniszterelnök.
Egy fiatal sofőr addig manőverezett az autójával egy lugosi áruház parkolójában, amíg belehajtott az ottani Altex kirakatába, anyagi károkat okozva. A rendőrök közel háromezer lejre büntették és négy hónapra bevonták a jogosítványát.
74 éves korában meghalt Chris Rea brit énekes-dalszerző, akit a Driving Home for Christmas című slágere tett világszerte ismertté – közölte a BBC.
Jövő nyártól Varsóba is utazhatunk a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtérről. Lengyelország fővárosába heti kétszer is lesz a Wizz Airnek járata.
Az oktatási és kutatási ágazatra nem vonatkozik a nyugdíj és az állami fizetés halmozását tiltó törvényi előírás – közölte hétfőn a tanügyminisztérium.
Míg az adventi időszak a legtöbbek számára az elcsendesedésről szól, országszerte – így Székelyföld városaiban is – évről évre megjelennek a hangos dobszóval kísért, medvebőrbe öltözött csoportok. A látványos, de zajos népszokás megosztja a közvéleményt.
Egy 35 éves, Maros megyei nő holttestét emelték ki hétfőn délután a vízből Marosvásárhelyen, az Alsógát utca térségében – a halál pontos körülményeit vizsgálják.
A hét első két napján országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, karácsonykor azonban lehűlés várható esővel, havas esővel, havazással – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
szóljon hozzá!