
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Elkezdődött hétfőn a nyolcadik osztályosoknak szervezett országos vizsgák próbája. A nyolcadikosok mellett hasonlóképpen – első alkalommal az idén – a hetedikesek tudását is felmérik. Jövő héten az érettségi előtt álló tanulókon a sor.
2019. március 11., 20:082019. március 11., 20:08
Országosan 350 ezer hetedikes és nyolcadikos tudását mérik fel az országos próbavizsgán. Maros megyében hozzávetőlegesen 10 ezer a 7. és 8. osztályos vizsgázik, és 6700 11. és 12-es – számolt be Ioan Macarie, Maros megyei főtanfelügyelő.
Görbe Péter Hargita megyei főtanfelügyelő érdeklődésünkre elmondta, az első próbavizsga akadálymentesen zajlott, nem jeleztek sehonnan problémát. „Kevesen, betegség miatt hiányoztak” – számolt be a főtanfelügyelő, hozzátéve, hogy
Hargita megyében 3125 hetedikes iratkozott fel a vizsgákra, és 2928 nyolcadikos – mondta a Hargita megyei főtanfelügyelő.
A vizsgán elért eredményeket a tanárok megbeszélik a tanulókkal és a szülőkkel is, és amennyiben beleegyeznek, a jegyeket beírják a naplóba. A hetedikesek számára ez egy új helyzet, ami azért fontos számukra, hogy ismerjék meg, milyen a vizsga, hogyan kell ott viselkedni, ne érje őket felkészületlenül, amikor egy év múlva valódi megmérettetés előtt állnak.
Diana Ioaneș, a bukaresti George Coșbuc Nemzeti Kollégium tanácsadója szerint
Tehát aki 7-es, 8-as osztályzatot ér el a szimuláción, az a nyári országos felmérőn, vagy az érettségin 9-re számíthat ezzel a tudásával. Az is fontos, hogy a tanulók ismerjék meg a javítókulcsot és tudják, mit írjanak és hogyan, hogy az megfeleljen a követelményeknek.
A próbavizsgákkal, azok módszerével nem ért egyet a Diákok Országos Tanácsa, amely szerint a diákok a tanügyminisztérium kísérleti alanyaivá váltak és
A szaktárca szerint a próbavizsgáról, annak részleteiről egyeztettek a tanárokkal és a szülőkkel is. A mostani felméréssel szeretnének képet kapni arról a tudásról, ami a tavaly elég hiányosnak bizonyult, amikor azzal szembesültek, hogy körülbelül a vizsgázók fele érte el az átmenő jegyet.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
szóljon hozzá!