
Fotó: Borbély Fanni
A hét első napjaiban országszerte enyhén csökken a hőmérséklet, aztán ismét felmelegszik az idő, a nappali csúcshőmérséklet helyenként eléri a 38 Celsius-fokot – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből, amelyet az Agerpres szemléz.
2024. augusztus 05., 15:502024. augusztus 05., 15:50
2024. augusztus 05., 16:082024. augusztus 05., 16:08
A hétfői prognózis szerint Erdélyben a hét első napjaiban
Augusztus 13-a után némileg enyhül a meleg, nappal legtöbb 32 fok, éjszaka 14-15 fok lesz. Nagy mennyiségű csapadék nem várható, záporokra, zivatarokra augusztus 7-éig, majd 15-e után lehet számítani.
A hegyekben ennek a hétnek az első napjaiban 15-16 Celsius-fokos maximumokra és 8-9 fok körüli minimumokra lehet számítani. Aztán itt is felmelegedés következik, a nappali csúcsértékek regionális átlaga 22-23 fok, a minimumoké 12-13 fok körül alakul. Esőre ezen a héten szerdáig, majd augusztus 15-e után lehet számítani.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!