
Fotó: Borbély Fanni
A hét első napjaiban országszerte enyhén csökken a hőmérséklet, aztán ismét felmelegszik az idő, a nappali csúcshőmérséklet helyenként eléri a 38 Celsius-fokot – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből, amelyet az Agerpres szemléz.
2024. augusztus 05., 15:502024. augusztus 05., 15:50
2024. augusztus 05., 16:082024. augusztus 05., 16:08
A hétfői prognózis szerint Erdélyben a hét első napjaiban
Augusztus 13-a után némileg enyhül a meleg, nappal legtöbb 32 fok, éjszaka 14-15 fok lesz. Nagy mennyiségű csapadék nem várható, záporokra, zivatarokra augusztus 7-éig, majd 15-e után lehet számítani.
A hegyekben ennek a hétnek az első napjaiban 15-16 Celsius-fokos maximumokra és 8-9 fok körüli minimumokra lehet számítani. Aztán itt is felmelegedés következik, a nappali csúcsértékek regionális átlaga 22-23 fok, a minimumoké 12-13 fok körül alakul. Esőre ezen a héten szerdáig, majd augusztus 15-e után lehet számítani.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Felsőboldogfalva lakóit vasárnap délután. Az egyik helyi lakos autóból le is fotózta a településre betévedő nagyvadat.
Romániának egy állandó energetikai és logisztikai válságkezelő központra, egy országos energiabiztonsági diszpécserszolgáltra lenne szüksége, nem eseti válságülésekre, hogy ne érje felkészületlenül egy esetleges „olajvihar” – véli az AEI elnöke.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!