
A Vártemplomban kezdték a tanévet a Református Kollégium diákjai.
Fotó: Haáz Vince
Hétfőn délelőtt háromszor telt meg Marosvásárhelyen a Vártemplom, ahol a Református Kollégium diákjai, valamint posztliceális tanulói kezdték el a tanévet, vettek részt az ebből az alkalomból tartott istentiszteleteken.
2020. szeptember 14., 15:402020. szeptember 14., 15:40
A gimnazistákat azzal indította útnak az iskolalelkész, hogy ne veszítsék el a hitüket, bízzanak a világosságban, a fényben, abban, hogy a hegyre épült város nem rejthető el. „Nem ez az első alkalom, hogy a Református Kollégium életében leállt az iskola” – hangsúlyozta Márton Előd lelkipásztor, utalva a háborúkra, járványokra, rendszerváltásokra, majd arról beszélt, hogy
Az élő reménység segít túllátni a fájdalmakon, a kudarcokon – figyelmeztette a templom padsorait megtöltő diákokat.
Fotó: Haáz Vince
Miután a kilencedik osztályosok letették az ilyenkor szokásos fogadalmukat, Benedek Zsolt, a Református Kollégium igazgatója szólt az egybegyűltekhez. Elsősorban azt emelte ki, hogy örömteli a nap, az iskolakezdés napja, hiszen végre itt lehet mindenki, találkozhatnak. Ugyanakkor reményteljes is – tette hozzá, – hiszen
nem kell befejezni a tanévet idejekorán, lesznek rendes vakációk, ünnepek, lesz téli és tavaszi vakáció, majd nyári szünet, karácsony és húsvét, ahogy az mindig is lenni szokott.
Fotó: Haáz Vince
Az igazgató a maszkviselés szükségességére is felhívta a figyelmet, részletesen ecsetelve, hogy miért kell az orrot és szájat eltakaró maszkot viselni, miért fontos a kellő távolságot tartani, nem ölelkezni, egymás fülébe sugdolózni, kezet fogni.
A tanévnyitó arra is alkalmat adott, hogy az elmúlt tanév legjobbjait, az osztályok első három legjobb eredményét elért diákokat díjazzák.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Kaotikusan közlekedett az A2-es autópályán, Konstanca felé egy autóvezető május 1-jén, és a rendőrök jelzésére sem volt hajlandó megállni. Üldözőbe vették, helikopterrel is követték, végül pedig feltartóztatták.
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
szóljon hozzá!