
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Összesen tizenegy esetben kértek segítséget túrázók a hegyimentő-szolgálattól (Salvamont) az elmúlt huszonnégy órában. Közben a Maros megyei hegyimentők néhány fontos információt és tanácsot osztanak meg.
2022. december 03., 11:182022. december 03., 11:18
2022. december 03., 19:362022. december 03., 19:36
A Salvamont Facebook-oldalán szombaton közzétett információk szerint Gorj, Szeben és Suceava megyéből kettő-kettő, Maros, Prahova, Hunyad és Hargita megyéből egy-egy segélyhívás érkezett a diszpécserszolgálatukhoz.
A Salvamonttól ezen kívül 29 betelefonáló kért információkat és tanácsokat különböző turistaútvonalak állapotáról az elmúlt huszonnégy órában – írja az Agerpres hírügynökség.
A Maros megyei hegyimentő-szolgálat Facebook-oldalán arról tájékoztatnak, hogy a megye hegyvidéki részein, a Görgényi-havasokban 15–30 centiméteres a hóvastagság, a Kelemen-havasokban pedig már a 40–60 centimétert is eléri a hó. Sőt
Ennek megfelelően azt tanácsolják a téli túrázásra indulóknak, hogy tájékozódjanak előre az időjárási viszonyokról, és számítsanak arra, hogy
Pontosan ezért, ha tehetik, kérjenek információkat a tervezett túraútvonaluk állapotáról. Megfelelő téli túraruházatban induljanak útnak, legyen náluk ivóvíz, némi ennivaló, védőszemüveg.
Ha a túra során gondok merülnek fel, eltévednek, nem találják a jelzéseket, haladéktalanul kérjenek segítséget telefonon a hegyimentőktől (0728 289 442 Maros megyei hegyimentők, 112 egységes segélyhívószám).
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!