
A gyanú szerint emberi gondatlanság okozta a tüzet
Fotó: Székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Egy szénaboglya gyulladt meg kedden délután a Fiatfalvához tartozó Kárahegyen, és félő volt, hogy a közelben lévő épületek is lángra kaptak. A tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően nem keletkezett nagyobb kár.
2019. augusztus 07., 15:162019. augusztus 07., 15:16
Kedden 16 órakor érkezett riasztás a székelykeresztúri Villám Önkéntes Tűzoltó Egyesülethez, hogy egy szénaboglya gyulladt meg egy fiatfalvi portán – tudtuk meg Szali Mózestől, az egység vezetőjétől. Mint mondta, helyszínre érkezésükkor már oltották a tüzet a környéken élők, hiszen sűrűn beépített részről van szó, és félő volt, hogy lángra kapnak a néhány méterre lévő épületek.
A tűzoltóknak sikerült megfékezni a lángokat. A széna egy része égett el, továbbá a kerítésben is kár keletkezett – magyarázta Szali. Felmerült a gyanú, hogy emberi gondatlanság miatt keletkezett a tűz, ám egyelőre még folytatódnak a vizsgálatok az ügyben.
Călin Georgescu hétfőn ismét kérte, hogy oldják fel a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) 2024 december elején tartott ülésének titkosítását, arra hivatkozva, hogy az alapozta meg az elnökválasztás második fordulójának érvénytelenítését.
Emésztőgödörbe esett pónilovat mentettek ki vasárnap a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltóegyesület tagjai Alsóboldogfalván.
Lakóházban csaptak fel a lángok hétfőn este Vidrátszeg főutcáján, a tűzoltók már elkezdték az oltást – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Egyhangúlag fogadta hétfőn a kormánykoalíció az államigazgatást érintő reformcsomagot, valamint a tervezett gazdaságélénkítő intézkedéseket. Az ülésen több adókedvezményről is döntöttek – adta hírül a Nemzeti Liberális Párt sajtóosztálya.
A Szociáldemokrata Párt nem támogatja az idei költségvetést a szociáldemokraták által javasolt szolidaritási csomag nélkül – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Mihai Fifor képviselő.
Továbbra is problémás a romániai átoltottsági arány – hívta fel a figyelmet hétfőn Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter, hangsúlyozva, hogy a különféle kezdeményezések, köztük a gyógyszertári oltás kísérleti programja sem hozott érdemi javulást.
Politikai felelősségre vonás, akár tisztségből való felmentés is várhat azokra a miniszterekre és államtitkárokra, akiknek mulasztása miatt Románia uniós helyreállítási forrásokat veszít – jelenetette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
Habár még vannak hátra munkálatok, beköltözhet új, háromszobás házába az a négygyermekes gyergyószentmiklósi család, amelynek otthona egyetlen év alatt épült fel civilek, vállalkozók, a sajtó és az egyház szoros együttműködésének köszönhetően.
A következő két hétben a hegyvidék kivételével az ország nagy részén többnyire fagypont fölötti nappali hőmérsékleti értékek várhatók, csapadékra február utolsó napjaiban és március elején van kilátás.
A 8,2 lejt is meghaladta a gázolaj literenkénti ára egyes töltőállomásoknál – például Csíkszeredában is –, és a következő időszakban akár 8,3–8,5 lejre is emelkedhet – mutat rá elemzésében az Intelligens Energia Egyesület.
szóljon hozzá!