
Egyetlen bírságot róttak ki az elmúlt 24 órában a rendfenntartók a járványügyi intézkedések megszegése miatt
Fotó: Rab Zoltán
Kovászna megyében a települések háromnegyedében egyetlen koronavírus-fertőzött sincs, és mindössze egy községben haladja meg a fertőzöttségi mutató az egy ezreléket.
2021. június 08., 19:342021. június 08., 19:34
Az elmúlt 24 órában egy új koronavírusos megbetegedést jelentettek, az igazolt esetek száma 8535 a járvány kezdete óta – tájékoztat kedden a prefektúra. Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) adatai szerint az elmúlt 14 napban regisztrált koronavírusos esetek ezer lakosra vetített száma 0,16.
Jelenleg Kovászna megyében 29 aktív eset van, és nincs olyan település, ahol a 14 napos incidencia meghaladja az 1,5 ezreléket. A megyében június 7-éig 66 895 dózis oltást használtak fel, 29 382 személy kapta meg az oltás második adagját is. 1710 személyt a családorvosok egydózisú oltással immunizáltak. A két sepsiszentgyörgyi oltásmaraton során 433 személy kapta meg a vakcinát. Az elmúlt 24 órában a rendfenntartók egy bírságot róttak ki a világjárvány enyhítésére és leküzdésére irányuló intézkedések megszegése miatt.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
Tíz felnőttet részesít a keresztség szentségében XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában szombat este kilenckor kezdődő vigílián, amelyen a bazilika eddig néma harangjai ismét megszólalnak, és elindulnak a világ templomai felé.
Nagyszombaton az esti vigília szertartással kezdetét veszi a húsvét, a kereszténység legnagyobb, Jézus feltámadását hirdető ünnepe.
Csaknem 2500 szabálysértési bírságot róttak ki a múlt héten az autópálya-rendőrök a közlekedésbiztonsági ellenőrzéseik során, ezek közül a legtöbbet, 431-et, gyorshajtás miatt.
Az Országos Cégnyilvántartási Hivatal szombaton közzétett adatai szerint 2026 első két hónapjában 3853 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 16,51 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
A múlt év végén 7418 olyan gyermeket tartottak nyilván Romániában, akinek mindkét szülője külföldön dolgozott. Számuk 656-tal csökkent végéhez képest – derül ki az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA) szombaton közzétett adataiból.
Napsütésben, borús időben, hidegben, a járványhelyzet miatt otthon ülve, maszkban, majd újból tömegesen – rövid videóban foglaltuk össze a húsvétvasárnapi csíkszeredai ételszenteléseket.
Autóknak, közlekedési táblának ütköztek és sáncban is kikötöttek autójukkal ittas sofőrök pénteken és szombat hajnalban Hargita megyében.
A Diakónia Alapítvány szervezésében április 18-án 16 órai kezdettel jótékonysági rendezvényt tartanak a zabolai Mikes kastélyban. A bevételt a KinderEd programba járó szegény gyermekek délutáni oktatására és napi meleg ebédjére fordítják.
Szabálysértésnek minősül a nem töltés alatt álló járművek parkolása az elektromos autók töltőpontjain – írja elő a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) közúti közlekedési törvényt módosító tervezete.
szóljon hozzá!