
Bíró Barna Botond vezette az ülést
Fotó: Kovács Attila
A várható döntés született a Hargita megyei önkormányzat pénteki ülésén, ahol a testület alenökeit kellett megválasztani. Borboly Csaba korábbi elnök és Barti Tihamér fogják betölteni ezeket a tisztségeket az elkövetkező négy évben.
2024. november 08., 12:102024. november 08., 12:10
Két soron kívüli ülést is tartott pénteken az újonnan megalakult Hargita megyei önkormányzati képviselő-testület. Az első a testületi szakbizottságok és a szavazatszámláló bizottság megválasztása miatt volt szükséges, de előtte két új képviselő is letette a hivatali esküt.
Az RMDSZ részéről Dávid Lajos az elnökké választott Bíró Barna Botond képviselői mandátumáról való lemondása nyomán lett a testület tagja, a Szociáldemokrata Pártot erősítő Conțiu Lucian pedig egy párttársa visszalépése miatt lett képviselő.
Titkos szavazással választották meg az alelnököket
Fotó: Kovács Attila
A második ülés legfontosabb napirendi pontja a megyei tanács két alelnökének megválasztása volt. Nem volt meglepetés a jelöltek nevesítésénél,
A részben megújult képviselő testület
Fotó: Kovács Attila
Az önkormányzati képviselők sorban a szavazófülkéhez járultak, majd a szavazólapokat az urnába helyezték. A szavazatszámlálás után kihirdetett eredmény szerint
Így ők ketten a megyei tanács alelnökeiként dolgozhatnak a következő négy évben. Bíró Barna Botond, a megyei tanács elnöke a gratulációk után arról beszélt, hogy csapatuk bizonyított, és abban bízik, hogy ebben a mandátumban is mindannyian tudásuk legjavát tudják nyújtani Hargita megye lakosai számára.
Fotó: Kovács Attila
Borboly azt mondta, az új csapat teljesítménye remélhetőleg felülműlja majd az előző mandátumok teljesítményeit, mert
Barti Tihamér úgy vélekedett, jó, erős, összeforrott csapatként tudják végigvinni a következő négy évet, és új erőre kapva a megyei önkormányzat sok mindent meg tud valósítani.
Borboly Csaba alelnökként dolgozhat a következő négy évben
Fotó: Kovács Attila
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hegyvidéki területeire és több régiójára. Közben az ország nyugati részén kánikula várható.
Az országosan elérhető, díjmentes szolgáltatás lehetővé teszi, hogy a fizetés azonnal megtörténjen, miközben nincs szükség a bankkártyaadatok manuális megadására a fizetési felületen.
A pénzügyőrök 4550 doboz csempészcigarettát találtak egy román furgonban, amelyet az M1-es autópálya Győr-Moson-Sopron vármegye szakaszán ellenőriztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.
Az Ukrajnának nyújtott támogatás titkosításának feloldásával kapcsolatban Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette: mivel a támogatásnak katonai vonatkozásai is vannak, úgy helyes, ha annak részletei továbbra is titkosak maradnak.
Hétfőn figyelmeztető sztrájkot tart az egészségügyi rendszerben a Sanitas szakszervezet, július 28-án pedig általános sztrájkot indítanának a fokozódó elégedetlenségek miatt. Nagy támogatottsággal indul a tiltakozás.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.
10 hozzászólás