
A hadsereg súlyos létszámhiánnyal küzd
Fotó: Haáz Vince
A hadsereg súlyos létszámhiánnyal küzd, a tiszti állások 43 százaléka betöltetlen, de a közkatonák körében is meghaladja a 20 százalékot a létszámhiány – közölte kedden a Digi24.ro hírportál Angel Tilvar védelmi miniszternek egy parlamenti interpellációra adott válaszát ismertetve.
2024. április 23., 17:182024. április 23., 17:18
A védelmi minisztérium (MAPN) vezetője Viorel Salan szociáldemokrata képviselő, az alsóház védelmi bizottsága titkárának kérdésére válaszolva ismertette a román hivatásos hadsereg létszámhiányára vonatkozó adatokat. A tárcavezető szerint a tiszti állások 57, a logisztikai (műszaki katonai) állások 75, a tiszthelyettesi állások 72, a közkatonai állások 77 százaléka van betöltve, és csak a civil személyzet tekintetében állnak valamivel jobban: ott 89 százalékos a betöltött állások aránya.
„A MAPN és a román legfelsőbb védelmi tanács folyamatosan elemzi a román hadsereg harcképességét és javaslatokat dolgoz ki a létszám javítására, a rendszerből történő tömeges kilépések elkerülésére” – idézte a hírportál, illetve az MTI a védelmi miniszter válaszát.
Egyébként a Digi24 szerint a szomszédban dúló háború és a növekvő katonai kiadások ellenére a MAPN „hatalmas” létszámhiánnyal küzd, ezért
A lap szerint a bolgár kormány már nyilvános vitát javasolt a kérdésről, annak ellenére, hogy ott a létszámhiány csak 26 százalékos a tisztikar körében.
Kedden a Dél-Koreában tárgyaló Klaus Iohannis államfőt is megkérdezték az újságírók, kell-e a sorkatonaság bevezetésére számítani Romániában, olyan körülmények között, amikor a hatóságok a katonaság létszámának növelését tartják szükségesnek, ugyanakkora a hivatásos állománynál meghirdetett állások esetében a jelentkezők 60 százaléka alkalmatlannak bizonyul. Az államfő a szöuli sajtóértekezleten annyit mondott, hogy
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
szóljon hozzá!