
Marosvásárhelyről Németországba utaznak a legtöbben a menekültek közül. Archív
Fotó: Haáz Vince
Megnőtt az utasforgalom a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtéren, ahonnan egyre több ukrajnai menekült szeretne eljutni Németországba. A menekülteken próbál segíteni a repülőtér angol, román és magyar nyelvű tájékoztatója mellett az ukrán nyelvű is.
2022. március 09., 10:382022. március 09., 10:38
2022. március 09., 10:542022. március 09., 10:54
Romániából több járatot is indítanak a különböző légitársaságok, hogy az ukrajnai menekültek eljuthassanak azokba a célországokba, ahol megvárhatják a háború végét, ideiglenesen letelepedhetnek.
Heti két alkalommal indul Marosvásárhelyről Dortmundba repülőjárat, amely iránt nagyon megnőtt az igény,
Az Ukrajnából elmenekült, Németországba tartó utasokra nem vonatkoznak a koronavírus miatti előírások, nem szükséges számukra sem teszt, sem covid-igazolás – tudtuk meg Peti Andrástól. A Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér igazgatója a Székelyhonnak elmondta, figyelembe véve az ukrán menekültválságot, útlevél nélkül vagy lejárt útlevéllel is utazhatnak, illetve
„Születési bizonyítvány, személyi vagy akár gépkocsivezetői igazolvány is elégséges, kiskorú vagy kisgyerekek esetében még könnyebb a Németországba való beutazás” – mondta a repülőtér igazgatója, hozzátéve, hogy
Az ukrajnai menekültek közül vannak, akik Nagy-Britanniába szeretnének eljutni a Marosvásárhelyről Londonba közlekedő járattal, de oda csak vízummal lehet belépni – mondta Peti András, aki arra hívta fel a figyelmét az utazóknak, hogy folyamatosan tartsák a kapcsolatot a légitársaságokkal, amelyeknél a repülőjegyet foglalták.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
1 hozzászólás