
Fotó: Erdély Bálint Előd
A parajdi sóbánya naponta mintegy 1200 tonna sót szállít az utak csúszásmentesítésére mind belföldre, mind Magyarországra.
2022. november 18., 18:002022. november 18., 18:00
A bánya igazgatója, Seprődi Zoltán az Agerpres hírügynökségnek elmondta, a magyarországi útkarbantartó vállalatoknak szeptemberben kezdték el szállítani nagy mennyiségben a sót. Ezek a vállalatok eddig Ukrajnából importálták ezt az anyagot, de a háború miatt ez a lehetőség megszűnt. A közúti infrastruktúrát kezelő országos társaságnak (CNAIR) október óta szállítják a sót.
Seprődi hangsúlyozta, hogy a bánya képes eleget tenni a megnövekedett mennyiségű rendeléseknek: raktáron is van só, de zajlik a napi szintű kitermelés, őrlés is. A parajdi bánya egy nagy teljesítményű sóőrlő és -válogató berendezéssel rendelkezik, amelynek értéke 1 millió euró, és amelyet 2019-ben vásároltak.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
Kolozs megye az országban az első helyen áll az érettségi vizsgaeredmények tekintetében, 14 iskolában pedig 100 százalékos a sikeresen vizsgázó diákok aránya – tájékoztatott kedden a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség (ISJ).
Két öreg fűzfát vágtak ki kedd délelőtt a csíkszeredai központi parkban. A kivágott fák betegek, üregesek voltak, egy újabb vihar esetén a kidőlés fenyegette őket.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
Az elmúlt években a marosvásárhelyi állatkert vezetősége a Bernády György polgármester korából származó faragott burkolóköveket és szegélyköveket összegyűjtötte és megőrizte, most pedig visszaadja őket.
Közzétették kedden a nyári érettségi vizsga eredményeit.
szóljon hozzá!