
Képünk illusztráció
Fotó: Sóki Tamás/MTI
Tizenkilenc Hargita megyei fertőzöttet nyilvánítottak gyógyultnak és engedtek ki a kórházból csütörtökön, de hat új esetet is igazoltak a térségben, így jelenleg 82 az aktív esetek száma.
2020. június 25., 13:452020. június 25., 13:45
Hat újabb koronavírus-fertőzés igazolását követően 290-re emelkedett a járvány kezdete óta Hargita megyében azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal csütörtöki közleményéből.
Kétszázan már meggyógyultak, nyolc személy elhunyt, 82 aktív fertőzöttet pedig a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban kezelnek, illetve tünetmentesség esetén megfigyelés alatt tartanak. Az új esetek kapcsán az országos módszertannak megfelelően ezúttal sem közölték, hogy mely települések érintettek.
Intézményes karanténban már senki sem tartózkodik Hargita megyében, otthoni elkülönítésben pedig 688-an vannak. A karanténközpontokat 1028-an hagyták el a járvány kezdete óta, otthonaikat pedig 10 303-an a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems – írja Profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
Ismét emelkedett az üzemanyagok ára szerda reggel, alig néhány órával az előző, kedd délutáni drágulás után. A gázolaj új irányadó ára literenként 10,2 lej, míg a benziné 9,2 lej.
Július 30-tól nyugat felől egy fokozatosan erősödő hőhullám éri el Romániát, amely várhatóan augusztus 3–6. között tetőzik – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
szóljon hozzá!