
Képünk illusztráció
Fotó: Pexels.com
A postai szolgáltatások, a mosószerek és a gyógyszerek drágultak a legnagyobb mértékben 2024 márciusában az előző év harmadik hónapjához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adataiból.
2024. április 11., 13:052024. április 11., 13:05
2024 márciusában a postai szolgáltatások díja 26,94 százalékkal, a mosószerek ára 24,36 százalékkal, a gyógyszereké pedig 23,70 százalékkal emelkedett 2023 márciusához képest – ismerteti az Agerpres.
Az élelmiszerek ára 2023 márciusához képest átlagosan 2,81 százalékkal emelkedett. A legnagyobb áremelkedés a gyümölcskonzervek (12,35 százalék), az egyéb élelmiszerek (10,75 százalék) és a marhahús (10,30 százalék) esetében volt tapasztalható.
2024 februárjához képest a legnagyobb mértékben a margarin (4,97 százalék), a burgonya (2,11 százalék) és a zöldségfélék és zöldségkonzervek (1,89 százalék) ára nőtt.
A nem élelmiszertermékek közül 2024 márciusában 2023 márciusához képest
Az áram 0,94 százalékkal lett olcsóbb.
Az előző hónaphoz képest 2024 márciusában a mosószerek 2,09 százalékkal, az energia 1,67 százalékkal, a vegyi cikkek pedig 1,38 százalékkal drágultak.
2024 márciusában az előző hónaphoz képest növekedést regisztráltak a légiközlekedési szolgáltatások (5,59 százalék), az egészségügyi szolgáltatások (1,32 százalék) és az autójavítás, elektronikai és fotómunka (1,12 százalék) díja tekintetében. Ezzel szemben a telefonszolgáltatások ára 0,07 százalékkal csökkent.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közölt adatai szerint a februári 7,23 százalékról 6,61 százalékra csökkent márciusban az éves infláció Romániában. Az élelmiszerek 2,81 százalékkal, a nem élelmiszer jellegű termékek 8,06 százalékkal drágultak, a szolgáltatások díja 10,20 százalékkal nőtt 2023 harmadik hónapjához képest.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
szóljon hozzá!