
Kéretlenül is megjelenhetnek a sértő, bántó, visszataszító tartalmak. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Évente nő a gyermekpornográf tartalom az online oldalakon, és egyre többen férnek ehhez hozzá – hívja fel a közvélemény figyelmét a Mentsétek meg a gyermekeket szervezet. A rendőrség is megerősíti ezt, arra figyelmeztetve, hogy az említett tartalmak kéretlenül is megjelenhetnek, és ha ez megtörténik, feltétlenül jelenteni kell, hogy le lehessen tiltani.
2020. február 23., 08:542020. február 23., 08:54
Az egyesület már évek óta működtet egy Biztonságos internet elnevezésű honlapot, ahol jelenthetők azok az oldalak, linkek vagy online tartalmak, amelyek sértők, törvénytelenek vagy mindkettő. Itt egyebek közt olyan tartalmakat is jelentenek, amelyek kimerítik a gyermekpornográfia fogalmát, mivel kiskorúak ellen elkövetett szexuális bántalmazásokat örökítenek meg.
Tavaly a Mentsétek meg a gyermekeket szervezethez 1594 olyan videót, fényképet küldtek be, amely szexuálisan bántalmazott kiskorút ábrázolt. Az áldozatok nagy többsége 10 év alatti kislány volt. 2018-ban 1182 ilyen tartalmat jelentettek. A Mentsétek meg a gyermekeket egyesület szakemberei ezeket továbbküldik a rendőrségre, ahol nyomozni kezdenek, hogy azonosítsák a videók, fényképek készítőjét, feltöltőjét, megosztóját és felelősségre vonják tettéért.
Az egyesület elnöke, Gabriela Andreescu szerint a gyermekpornográf anyagok online térbeli terjedése nagyon aggasztó, egyrészt mert ilyenek készülnek, másrészt mert
De egyre többen vannak, akik jelentik ezeket a tartalmakat, hogy felelősségre lehessen vonni készítőiket és terjesztőiket.
Az elnök arra biztatja a szülőket és pedagógusokat, hogy beszéljenek a gyerekeknek az online térben rájuk leselkedő veszélyekről, mondják el nekik, hogy az interneten velük kapcsolatba lépő idegenekkel ne álljanak szóba, jelszavukat, lakhelyüket ne árulják el, fényképet, videót ne küldjenek magukról, és idegenektől ne is fogadjanak el. Számos olyan program van, amely telefonra, táblagépre, laptopra telepítve megakadályozza, hogy pornográf oldalak nyíljanak meg, kéretlen tartalmak érkezzenek. Ezekről részletesen lehet tájékozódni a Mentsétek meg a gyermekeket szervezet oradenet.salvaticopiii.ro/esc-abuz oldalán (román nyelven, de a biztonsagosinternet.hu oldalon magyar nyelven is).
Az Országos Rendőr-főkapitányság múlt héten közzétett adatai szerint tavaly 296, gyermekpornográf tartalmak készítésével, forgalmazásával, letöltésével gyanúsított személy ellen vizsgálódtak, 261 esetben tartottak házkutatást, és húszmillió fotó-, illetve videofájlt néztek át. 277 esetben indítottak bűnügyi eljárást. A hatályos törvények szerint
A rendőrség arra is felhívja a figyelmet, hogy ezek a tartalmak kéretlenül is megjelenhetnek az internetezők telefonján, táblagépén, számítógépén. Megtörténik, hogy az ilyen tartalmakat spamben (kéretlen elektronikus reklámüzenetben) kapott linkre kattintva érik el a gyanútlan internetezők, de felbukkanhatnak online játékokban is, és igen gyakori, hogy pornográf oldalakon való böngészés közben jelennek meg. Mindenképp jelenteni kell, hogy el lehessen távolítani az online térből.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
szóljon hozzá!