
Illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Kerítői tevékenységgel gyanúsított személyeket vett őrizetbe Marosvásárhelyen a rendőrség, miután házkutatást tartott két éjszakai szórakozóhelyen és magánlakásokon.
2018. március 20., 16:082018. március 20., 16:08
2018. március 20., 16:082018. március 20., 16:08
A Román Rendőr-főkapitányság arról tájékoztatta az Agerpres hírügynökséget, hogy hétfőn a rendőrség bűnügyi osztályának alakulatai két éjszakai mulatóhelyet és több, kerítői tevékenységgel gyanúsított személy magánlakását kutatták át.
A házkutatások során pénzt, számítógépeket és 400, zárjegy nélküli cigarettát foglaltak le a rendőrök. A kihallgatásra 19 személyt kísértek be a rendőrségre, közülük 4 személyt őrizetbe vettek 24 órára, kérve a bíróságtól előzetes letartóztatásukat. Az ügyben a marosvásárhelyi ügyészség nyomoz.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!