
Fotó: Pinti Attila
Házkutatást tartottak Maros megyében olyan feltételezett elkövetőknél, akiket 30 ezer eurós értéktárgyak ellopásával gyanúsítanak.
2025. március 13., 17:352025. március 13., 17:35
2025. március 13., 17:412025. március 13., 17:41
Nyolc házkutatást tartottak március 13-án a marosvásárhelyi rendőrök, amelynek nyomán nyolc gyanúsítottat a rendőrségre vittek kihallgatásra és négyet őrizetbe is vettek.
A rendőrség sajtóirodája arról számolt be, hogy lopás ügyben nyomoztak és a bizonyítékok begyűjtése érdekében tartottak házkutatást csütörtökön reggel. Az előzetes nyomozás során kiderült, hogy idén február 8-a és március 6-a között
többek között akkumulátorokat, csöveket, elektromos kábeleket. Az általuk okozott kár összege: 30 ezer euró.
A házkutatások és kihallgatások nyomán négy, 16 és 20 év közötti fiatalt 24 órára őrizetbe vettek. A nyomozást folytatják.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
szóljon hozzá!