
A közelben gázolták el a két lányt vasárnap
Fotó: Haáz Vince
Vasárnap két gyalogost, hétfőn szintén kettőt, az elmúlt két hétben pedig összesen hat embert gázoltak el Marosvásárhelyen. Egyikük életét vesztette, a többi sérült kórházi kezelésre szorult. Mire figyeljünk, hogy ez elkerülhető legyen? – kérdeztük a rendőrségtől. A városházán pedig arról érdeklődtünk, mikor lesz megfelelő jelzőlámparendszer Marosvásárhelyen.
2024. január 23., 21:102024. január 23., 21:10
2024. január 23., 21:132024. január 23., 21:13
Mintha rájárna a rúd a legvédtelenebb közlekedőkre, a gyalogosokra az elmúlt hetekben Marosvásárhelyen. Január elején a főtéren, a virágóra szomszédságában egy férfit, aki az átjárón, de piros lámpánál haladt át, halálra gázoltak. Pár nappal később a Meggyesfalvi negyedben ütöttek el egy idős férfit, ő az úttesten próbált átszaladni.
Elöl az új még nem működik, hátul a régi próbál
Fotó: Haáz Vince
Vasárnap este két Hargita megyei lányt gázoltak el, szintén a főtéren, az átjáró közelében. Hétfőn pedig a Marosvásárhelyről Koronka felé vezető négysávos úton, az átjárón gázoltak el egy 46 éves asszonyt és tízéves fiát. Mindketten kórházi kezelésre szorulnak.
A balesetek nyomán többször felhördült a marosvásárhelyi közösség, hangsúlyozva, hogy a megkétszerezett jelzőlámpák is hozzájárulnak ahhoz, hogy ilyen sok gyalogos baleset történik.
Pár hónapja nekifogtak a marosvásárhelyi jelzőlámparendszer átalakításának. Felásták az utcákat, felszerelték az új jelzőlámpaoszlopokat. Így
Az általunk megkérdezett gépkocsivezetők a kettős lámparendszer kapcsán elmondták, hogy mindez nagyon zavaró és
Ez azt is jelenti, nem tudják pontosan bemérni, hogy milyen sebességgel közelítsenek a jelzőlámpához, útkereszteződéshez, átjáróhoz, hiszen nem látják időben, hogy még át tudnak menni vagy sem.
Ember legyen a talpán, aki ezt időben és jól látja
Fotó: Haáz Vince
Egy taxisofőr arra hívta fel a figyelmünket, hogy míg a marosvásárhelyiek és azok a Maros megyeiek, akik a városban gyakran közlekednek, még valahogy elboldogulnak, hiszen tudják, mire számítsanak, addig a más városból érkezőket teljesen összezavarhatja a dupla oszlop, az eltakart jelzőlámpa.
Cristina Purtean, a marosvásárhelyi városháza sajtószóvivője a Székelyhonnak elmondta, az okos jelzőlámpák felszerelése több szakaszban történik. Jelenleg befejezték városszerte az új oszlopok felállítását és minden oszlopot csatlakoztattak a villanyhálózathoz. Úgy értékelik, hogy
amelyek érzékelik majd, hogy hány autó közeledik, várakozik és összehangolják, zökkenőmentesebbé teszik a városi közlekedést. Jelenleg ez a munkálat terv szerint halad.
A halálos gyalogos gázolás helyszínén ma is gyertyák égnek
Fotó: Haáz Vince
Az illetékes emlékeztetett, nemrég Marosvásárhelyen húsz átjárót erősebb éjszakai fénnyel világítottak meg, hogy láthatóbbak legyenek.
Luca Alexandra, a Maros megyei rendőrség sajtószóvivője a Székelyhonnak jelezte, tavaly (január és október között) a közúti balesetek 19 százalékban gyalogosok is érintettek voltak,
tizenkét baleset történt amiatt, hogy a gyalogosok nem tartották be a közlekedési szabályokat,
tíz pedig azért, mert a gépkocsivezetők nem adtak elsőbbséget a gyalogosnak.
Amikor csak a régi működik, és épp nem takarja az új
Fotó: Haáz Vince
Az illetékes emlékeztetett, hogy a szürkületben, esős, ködös, téli időben az átlagosnál óvatosabban kell közlekedni. Felhívta a figyelmet, hogy a sötét ruhában közlekedőket nehezebb észrevenni, mint azokat, akiknek világosabb a ruhájuk. De
Luca Alexandra arra kérte a gyalogosokat, mindig bizonyosodjanak meg arról, hogy a gépkocsik meg tudnak állni az átjárónál, hogy a sofőrök észrevették, hogy le akarnak lépni az úttestre, és csak azután induljanak neki. És mindig csakis a kijelölt helyeken.
Ha gyakrabban lennének ellenőrzések, talán kevesebb lenne a baleset is
Fotó: Haáz Vince
A gépkocsivezetőket az illetékes arra figyelmezteti, hogy soha ne vezessenek, ha alkoholt fogyasztottak vagy ha túl fáradtak. Vegyék mindig figyelembe az útviszonyokat, tartsák be a közlekedési szabályokat és vezessenek óvatosan.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
1 hozzászólás