
Fotó: Veres Nándor
Szándéknyilatkozatot írtak alá hétfőn Csíkszereda metropoliszövezetének létrehozására. A közösségi összetartozás és a régió gazdasági fejlesztése érdekében létrejött kezdeményezésről sajtótájékoztatón számolt be Korodi Attila RMDSZ-es polgármesterjelölt és Borboly Csaba megyeitanácselnök-jelölt.
2020. szeptember 21., 13:242020. szeptember 21., 13:24
Mint Korodi kifejtette, Csíkszereda, a csíki települések és a megyei önkormányzat csak együtt tudják megvalósítani a kitűzött célokat. „Csíkszereda nemcsak a helybéli lakosokért felelős, hanem a csíki régió egészéért, és bizonyos értelemben Hargita megyéért is. A megyeszékhely számos olyan találkozási pontot jelent, amely során a városi és vidéki emberek találkoznak, együtt dolgoznak, egészségügyi és más szolgáltatásoknak veszik a hasznát, tehát olyan rendszert alakít ki a város, amely túllép a határain” – mutatott rá.
A továbbiakban felsorolták, melyek azok a szakmai területek, amelyek terén szoros együttműködést terveznek. Említették például a gazdaságfejlesztést (inkubátorközpontok, ipari zónák fejlesztése, innováció), a szakoktatás megerősítését és a szociális hálózat bővítését (idősek gondozása, idősotthon létrehozása, a csíkszeredai kórház fejlesztése).
Az együttműködés eszközrendszerének megteremtéséhez június 23-án a Területi Küldöttek Tanácsának ülésén Korodi és Borboly a csíki küldöttek elé terjesztették a metropoliszövezetre vonatkozó lehetőségeket, és már akkor döntés is született ennek létrehozásáról, erről pedig hétfőn egy politikai szándélnyilatkozatot és aláírtak.
– húzta alá Korodi, majd a gondolatmenethez kapcsolódva Borboly hozzátette: a metropoliszövezet az európai uniós támogatások lehívásában is segítséget jelent majd.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
1 hozzászólás