
A történtek egy haikuban: mellényúltak a gázasok, kikapcsolták az áramot – is
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nem az időjárás vagy egy váratlan túlfeszültség, hanem a regionális gázszolgáltató vállalat által a vezetékcserék elvégzésével megbízott kivitelező okozta az elmúlt napok sokadik áramkiesését Székelyudvarhelyen szerdán délben. Vezetékcsere közben elszakítottak egy elektromos fővezetéket.
2021. augusztus 04., 14:132021. augusztus 04., 14:13
2021. augusztus 04., 15:262021. augusztus 04., 15:26
„Ez már nem a mi hibánk” – mondta kissé megkönnyebbülten Demeter Gábor, az áramszolgáltató vállalat székelyudvarhelyi kirendeltségének vezetője, amikor szerdán, nem sokkal dél után az újabb székelyudvarhelyi áramszünet okáról érdeklődve felhívtuk.
– foglalta össze az újabb áramkiesés okát. Ez miatt a fél Bethlen-negyed áram nélkül maradt 12 órakor, de értesüléseink szerint a város távolabbi részeiben is sűrű áramingadozásokat tapasztaltak.
Amint arról az áramszolgáltató vállalat képviselője beszámolt,
Mint ismert, a Delgaz Grid Rt. megbízásából dolgozó kivitelező befejezte a közelben található Győzelem, Szabók, Építők és a Lakatos István utca teljesen új gázhálózatának a kiépítését, és az új rendszer üzembehelyezése miatt szerda reggel óta gáz sincs a város Bethlen-negyedi részében.
A problémát időközben sikerült megoldani, így ismét van áramszolgáltatás az érintett városrészeken.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei gyermekvédelem annál a kürpödi (Chirpăr) családnál, amelynek két gyermeke egy patakba fulladt hétfőn.
Későn állt meg autójával egy idős sofőr Brassóban egy vasúti átkelőnél, és az érkező vonat elütötte a személyautó elejét. Egy másik jármű fedélzeti kamerája rögzítette a balesetet, a rendőrség pedig utólag közzé is tette.
Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.
szóljon hozzá!