
Hargita megyének változatos turisztikai kínálata van, idén a gasztronómiára koncentrálnak
Fotó: László Ildikó
A helyi vendéglátósok által nyújtott kulináris élmények népszerűsítésének, fejlesztésének szenteli az idei évet a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás a turizmust erősítő Visit Harghita elnevezésű projektjében. Az elképzelés során több versenyt is meghirdetnek az év folyamán. Ezek közül az első Hargita megye legjobb kézműves csokoládéjának a megtalálására irányul.
2022. január 11., 19:192022. január 11., 19:19
2022. január 11., 19:202022. január 11., 19:20
Hargita megyének roppant változatos turisztikai kínálata van, amelyből nehéz lenne kiválasztani egyet, ezért úgy döntött a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás, hogy tematikus évet hirdet – a részletekről kedden sajtótájékoztatón számolt be Bíró Barna Botond, a fejlesztési társulást üzemeltető Hargita Megye Tanácsának alelnöke (fotón középen). Mint mondta, úgy döntöttek, hogy
„Az elmúlt években a járványhelyzet a vendéglátó egységeket érintette az egyik legjobban, amelyek csökkentett kapacitással vagy egyáltalán nem működtek. Ennek ellenére Hargita megye olyan kulináris élményeket tud nyújtani az idelátogatóknak, ami egy életre szól” – indokolta a döntést, a helyben megtermelt alapanyagok egészségességét, illetve az őseinktől örökölt receptek egyediségét hangsúlyozva.
Bíró rámutatott,
Így például a vidéki emberek is eljárhatnak étterembe, de a turisták is belekóstolhatnak olyan ételekbe, amelyeket otthon nem találnának meg.
Idén még több hasonló programot és rendezvényt szeretnének indítani, ezek közül az első az, hogy
Erről egyébként bővebben a visitharghita.com, illetve az adiharghita.ro weboldalakon lehet tájékozódni. A megyei tanács alelnöke ugyanakkor elmondta, ez csak egy verseny a sok közül, ugyanis
Hagyományos receptekre alapozó kiadványok megjelenését is szeretnék támogatni, valamint képzéseket szerveznek a vendéglátósok, szakácsok számára, amelyekkel emelnék a szolgáltatások minőségét. Bíró Barna Botond hangsúlyozta, nem spórolni jönnek ide a turisták, hanem élményeket szerezni, ezért
Azt nyilatkozta, hogy a járványügyi helyzetet figyelembe véve elsősorban a belföldi piacon fogják népszerűsíteni a helyi gasztronómiát.
Sokéves munka eredményének nevezte a projektet Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke (fotón jobbról), aki szerint nem volt egyszerű – tudásátadással – megalapozni azt, hogy magas szintű vendéglátásról beszélhessünk a térségben. Szerinte a megfelelő szolgáltatások biztosítása kulcskérdés abban, hogy Székelyföldre látogassanak és időt töltsenek el itt a turisták.
– fogalmazott Borboly, hozzátéve, hogy erről szólt a tejfeldolgozók, vágóhidak megépítése, illetve a különböző képzések is. Arra is kitért, hogy intézményük idén elsősorban a turizmust megerősítő beruházásokat szeretné támogatni: például parkolók kialakítását, vízhálózatok kiépítését stb.
A jelenlévő vendéglátósok nagyon örültek a kezdeményezésnek, hiszen szükségük van a támogatásra ebben a nehéz időszakban. A sajtóeseményen a Visit Harghita idei naptárát is bemutatta Szabó Károly, a fejlesztési társulás igazgatója, amelyben a megyében lévő vendéglátó egységek által felszolgált ételek képeit használják illusztrációként.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás