
Hargita megyének változatos turisztikai kínálata van, idén a gasztronómiára koncentrálnak
Fotó: László Ildikó
A helyi vendéglátósok által nyújtott kulináris élmények népszerűsítésének, fejlesztésének szenteli az idei évet a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás a turizmust erősítő Visit Harghita elnevezésű projektjében. Az elképzelés során több versenyt is meghirdetnek az év folyamán. Ezek közül az első Hargita megye legjobb kézműves csokoládéjának a megtalálására irányul.
2022. január 11., 19:192022. január 11., 19:19
2022. január 11., 19:202022. január 11., 19:20
Hargita megyének roppant változatos turisztikai kínálata van, amelyből nehéz lenne kiválasztani egyet, ezért úgy döntött a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás, hogy tematikus évet hirdet – a részletekről kedden sajtótájékoztatón számolt be Bíró Barna Botond, a fejlesztési társulást üzemeltető Hargita Megye Tanácsának alelnöke (fotón középen). Mint mondta, úgy döntöttek, hogy
„Az elmúlt években a járványhelyzet a vendéglátó egységeket érintette az egyik legjobban, amelyek csökkentett kapacitással vagy egyáltalán nem működtek. Ennek ellenére Hargita megye olyan kulináris élményeket tud nyújtani az idelátogatóknak, ami egy életre szól” – indokolta a döntést, a helyben megtermelt alapanyagok egészségességét, illetve az őseinktől örökölt receptek egyediségét hangsúlyozva.
Bíró rámutatott,
Így például a vidéki emberek is eljárhatnak étterembe, de a turisták is belekóstolhatnak olyan ételekbe, amelyeket otthon nem találnának meg.
Idén még több hasonló programot és rendezvényt szeretnének indítani, ezek közül az első az, hogy
Erről egyébként bővebben a visitharghita.com, illetve az adiharghita.ro weboldalakon lehet tájékozódni. A megyei tanács alelnöke ugyanakkor elmondta, ez csak egy verseny a sok közül, ugyanis
Hagyományos receptekre alapozó kiadványok megjelenését is szeretnék támogatni, valamint képzéseket szerveznek a vendéglátósok, szakácsok számára, amelyekkel emelnék a szolgáltatások minőségét. Bíró Barna Botond hangsúlyozta, nem spórolni jönnek ide a turisták, hanem élményeket szerezni, ezért
Azt nyilatkozta, hogy a járványügyi helyzetet figyelembe véve elsősorban a belföldi piacon fogják népszerűsíteni a helyi gasztronómiát.
Sokéves munka eredményének nevezte a projektet Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke (fotón jobbról), aki szerint nem volt egyszerű – tudásátadással – megalapozni azt, hogy magas szintű vendéglátásról beszélhessünk a térségben. Szerinte a megfelelő szolgáltatások biztosítása kulcskérdés abban, hogy Székelyföldre látogassanak és időt töltsenek el itt a turisták.
– fogalmazott Borboly, hozzátéve, hogy erről szólt a tejfeldolgozók, vágóhidak megépítése, illetve a különböző képzések is. Arra is kitért, hogy intézményük idén elsősorban a turizmust megerősítő beruházásokat szeretné támogatni: például parkolók kialakítását, vízhálózatok kiépítését stb.
A jelenlévő vendéglátósok nagyon örültek a kezdeményezésnek, hiszen szükségük van a támogatásra ebben a nehéz időszakban. A sajtóeseményen a Visit Harghita idei naptárát is bemutatta Szabó Károly, a fejlesztési társulás igazgatója, amelyben a megyében lévő vendéglátó egységek által felszolgált ételek képeit használják illusztrációként.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
1 hozzászólás