
Fotó: A G-pont nyomában
Október 11-én kerül mozikba A G-pont nyomában című komédia, amely meglepő bátorsággal igyekszik megmutatni azt, hogy a társadalom ítéletétől való félelem mily mértékben befolyásolja életünket és mennyire igaz az, hogy sok esetben az önmegvalósításhoz és saját örömünkhöz vezető út (metaforikusan a legendás G-ponthoz) egyáltalán nem egyenes és végképp nem „napfénynél gyártott”.
2024. október 09., 09:002024. október 09., 09:00
A Női Orgazmus Világnapja alkalmából néhány erdélyi fiatal élete nem várt fordulatot vesz. Fordulat, mely nem fantasztikus, nem világmegváltó, de amely elementáris erővel tud hatni belső-külső valóságukra, feltéve, ha ráébrednek arra.
Fotó: A G-pont nyomában
Az öt szálon futó történet nem alakoskodik, nem finomkodik, és végképp nem ül az erkölcs és áhítat magas lován, hanem
szexuális kielégületlenségünk nyomasztó valósága, vágyaink nagysága és célszemélyének neme, traumáink kihatása felnőtt életünk minden percére, a hatalommal való visszaélés időtlensége és a változtatásra való nyitottságunk hiánya… Vagy mégsem?
Fotó: A G-pont nyomában
Ada, a 112 diszpécsere rengeteg tanácsot és praktikát kap soha át nem élt orgazmus elősegítésére, a pornófüggő programozó Teónak meglepetésvendége érkezik. Dóra és Levi szvingpartnereket keres unalmas házasságuk felpezsdítésére, míg a fiatal Ina egyik végletből a másikba esik: alázattal rója a kötelező vallásos köröket, de pénzét videóchatből keresi. A multinál dolgozó Radut pszichológushoz küldik agresszió miatt, ahol kiderül, hogy elfolytott mérge gyerekkorára vezethető vissza, ahhoz a ponthoz, amelyben autoriter, nacionalista apja majdnem agyonüti azért, mert egy fiúval barátkozik.
Fotó: A G-pont nyomában
Annak ellenére, hogy a feldolgozott történetek néhol sarkítottak, az Andi Gherghe–Szitai Eszter rendezőpáros sok esetben pszichológusi szakvéleményt kért egy-egy párbeszéd lehető leghitelesebb ábrázolásához.
Hiába élünk kisvárosban, hiába ismer mindenki mindenkit, hiába vesz körbe biztos – vagy bizonytalan, de legalább ismerős – környezet, az emberi természet, az ügyeskedés, az ösztön, a szenvedély, a nemiség és a vágy (az önazonosságra) ugyanúgy néz ki és ugyanolyan erővel tör fel.
Fotó: A G-pont nyomában
A G-pont nyomában című film a marosvásárhelyi székhelyű Republic Production gondozásában jelenik meg. A forgatókönyvet Radu Bălaș és Andi Gherghe jegyzi, rendezője Andi Gherghe és Szitai Eszter, utóbbi a következőt nyilatkozta a filmről: „a szégyenérzet és a kirekesztéstől való félelem a legfontosabb üzenete, valamint az, hogy a döntéshez való jog mindannyiunk szabadsága, kiváltképp akkor, amikor szeretünk”.
(X – fizetett hirdetés)
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
Romániából először telepítenek medvéket külföldre, egy franciaországi állatparkba. A négy nagyvadat a zernyesti medverezervátumból viszik át nemzetközi együttműködésben – írta kedden az MTI a rezervátumot működtető egyesület közlése alapján.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.