
Szováta polgármestere bizakodva tekint a jövőbe
Fotó: Rab Zoltán
Nemcsak a fürdőtelepet, hanem a települést is fejleszteni kívánja a szovátai önkormányzat, hiszen a választott képviselőknek, a városvezetőnek meggyőződése, hogy Maros megye és az ország ékköve is akkor lehet Szováta, ha a turisták és a lakók is jól érzik magukat ott – mondta a város polgármestere.
2021. december 04., 17:592021. december 04., 17:59
2021. december 04., 18:062021. december 04., 18:06
Fülöp László Zsolt, Szováta város polgármestere a hagyományos adventi vásáron tartott évértékelő sajtótájékoztatót szombaton. Az új piacon adventi díszek, méz és mézeskalács, méhviaszból készült gyertyák, de ékszerek és levendulás finomságok várták a lakókat és a környékbeli településekről érkezőket. A fedett asztalok előtti téren a nemrég alakult Tücsökraj népi zenekar sóvidéki dalokat adott elő.
Fotó: Rab Zoltán
A városvezető rövid beszédében kitért arra, hogy bár nehéz évet tudnak maguk mögött, úgy a lakók, mint a városvezetés, az önkormányzat próbálta kihasználni a lehetőségeket a járványidőszakban is, és ennek egyik eredménye az új piactér
Fotó: Rab Zoltán
. A városvezető beszélt arról, hogy szakemberekkel közösen Szováta jellegzetességeit mérték fel, és elkészítették a márkát, amellyel népszerűsíteni kívánják az Erdély, de Románia-szerte híres fürdővárost.
A Tücsökraj zenészei is felléptek
Fotó: Rab Zoltán
„Nap mint nap tenni kívánunk azért, hogy Szováta, az otthonunk, sikeres legyen, hogy a közösségnek, a családoknak jó legyen itt élni. Dinamikusan fejlődő kisváros vagyunk, ezt ki kell használjuk. Azt szeretnénk, hogy ahogy a szovátaiak szeretik a városukat, úgy szeressék meg Szovátát a turisták is, akik akár egy napot, akár egy nyaralást töltenek itt. A város arculatát, jellegzetességeit, a város brand-jét (a brand angolról magyarra fordítva márkát jelent – szerk. megj.) is ezért alakítottuk ki, hogy ezután ezzel tudjuk népszerűsíteni a fürdőtelepet” – mondta az elöljáró.
Fotó: Rab Zoltán
Mint a városvezető kiemelte, a fürdőtelep logóját a város címere alapján készítették el, kissé átalakítva azt. Formájában azonos, de színezetében különböző, színesebb és ezután ezt fogják használni valahányszor a fürdőtelepről kommunikálnak. A polgármester kihangsúlyozta:
„A brand is ezt mutatja, hogy együtt megy a kettő, csak színezésében más. Nagy erőkkel dolgozunk, hogy elkészüljön a tanuszoda és jégpálya lakosok számára, de ezeket a turisták is használhatják majd” – nyomatékosított a polgármester.
Fotó: Rab Zoltán
Jelenleg 13 projektje fut a városnak. Van, amelyik még tervezés alatt, van megnyert pályázat is, és van, amelyet már kiviteleznek. „A fürdőtelep esetében az egyik nagy beruházás az amfiteátrum és játszótér építése, ezeket már elkezdtük. Hamarosan az önkormányzat mögötti téren kulturális központot fogunk kialakítani, ezzel szebb lesz a város, de helyet tudunk adni a kultúrának is, hiszen ezt fontosnak tartjuk” – mondta az elöljáró.
A volt mozi mellé alakítják ki az amfiteátrumot
Fotó: Rab Zoltán
A Székelyhon kérdésére a városvezető közölte, hogy hatástanulmányokat és urbanisztikai tanulmányokat rendeltek meg, hogy a Mezőhavason, az 1777 méteres Szálka tetőn kialakítsanak egy 8 kilométer hosszúságú sípályát. Ez egy nagyon nagy beruházás lesz, hosszas az engedélyek megszerzése, mert környezetvédelmi területek mentén kell majd a létesítményt kialakítani. A városvezető úgy értékelte, hogy
Ahhoz, hogy Szovátán ne csak időszakos, hanem egész éves turizmus legyen, felmerült annak a szükségessége, hogy egy wellnessközpontot is építsenek. Mint Fülöp László Zsolt elmondta, egyre jobban körvonalazódik, hogy a wellnessközpont a városban lenne, és nem a Tivoli-tó partján, ahogy korábban emlegették. A pontos helyszín még nincs meghatározva, de már vásároltak épületeket, területeket, hogy legyen, ahol majd megvalósítani ezt az elképzelést is.
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
szóljon hozzá!