
Fotó: Csibi Márti
Éjfélig a tíz gyergyószentmiklósi szavazókörből háromban született eredmény: kettőben Nagy Zoltán független polgármesterjelölt fölényesen nyert.
2024. június 10., 00:112024. június 10., 00:11
2024. június 10., 08:282024. június 10., 08:28
Nagy Zoltán a Kós Károly-iskolában, a 26-os számú körzetben 424 szavazatot kapott, a Vaskertes Iskolában (28-as körzet) 388-an szavaztak rá. A második helyen ezekben a körzetekben az RMDSZ jelöltje, Len Emil végzett 211, illetve 225 szavazattal.
Calbează Alex, a PNL–PSD-koalíció jelöltje 65, illetve 58 voksot kapott. Gyilkostón viszont Calbează nyert 23 szavazatot szerezve. Itt Len Emilre 17, Nagy Zoltánra 7 személy voksolt.
A Vaskertes Általános Iskolában, a 30-as körzetben is megszületett az eredmény, Nagy Zoltán itt is tarolt: 501 szavazatot kapott szemben Len Emil 285 és Alex Calbează 30 szavazatával.
Gyergyószentmiklós felszegi részében, a Batthyány Ignác Technikai Kollégiumban működő szavazókörzetben voksolók többsége is Nagy Zoltánt szeretné a város polgármesterének látni. Itt Nagy 527 szavazatot kapott, míg Len Emil 234, Calbează Alex 23 szavazatot gyűjtött.
Hasonló az arány a Kós Károly Iskolában a 25-ös számú körzetben 363-an szavaztak Nagy Zoltánra, 174-en Len Emilre és 61-en Calbează Alexre.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
Megszavazta a parlament pénteki ülésén a 2026-os állami költségvetést és a társadalombiztosítási költségvetést.
Nem volt túl nehéz a nyolcadikosok román próbavizsgája, a diákokhoz közel álló témát dolgozott fel. De a tapasztalat azt mutatja, nehezebb a valódi vizsgán kapott tétel. Éppen ezért a diákok tévesen mérhetik fel majd a júniusi vizsga nehézségét.
A 2026-os állami költségvetés parlamenti elfogadása után a kormánynak az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedésekkel kell foglalkoznia – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
Átlépte a lélektani, literenkénti kilenc lejt a benzin ára az egyik csíkszeredai töltőállomásnál. A csíkszeredai OMV-nél péntek reggel 9 lej 02 baniért tankolható a 95-ös oktánszámú benzin.
szóljon hozzá!