
A vészhelyzeti üzenetben tévesen a Szabadság utcát jelölték meg a medveészlelés helyszínéül, holott a medve a Szabadság téren szaladt át
Fotó: Székelyhon
Miután szombat este kilőtték a múlt héten Csíkszereda és Csíksomlyó több pontján is felbukkant kis termetű medvét, egy másik egyed tűnt fel hétfőre virradóan a város utcáin. A nagyvad ezúttal a városközpontig, a Szabadság térre is bemerészkedett.
2020. augusztus 24., 08:472020. augusztus 24., 08:47
2020. augusztus 24., 10:532020. augusztus 24., 10:53
Múlt héten négyszer is riasztották medve miatt a csíkszeredaiakat: az állatot a csíksomlyói borvízforrás közelében, a Márton Áron Főgimnáziumnál és a Hunyadi János utcában is látták.
A fiatal medvét szombaton késő este a főgimnázium udvarán azonosították, a hatóságok elszigetelték a területet, majd a vadászok elejtették a nagyvadat.

A Márton Áron Főgimnázium udvarán ejtették el szombaton késő este a Csíkszeredába napok óta bejáró medvét. A fiatal egyedre kilövési engedélyt kapott az illetékes vadásztársulat a környezetvédelmi minisztériumtól.
A kilövéssel azonban nem szűnt meg a megyeszékhely lakóit érintő veszély: hétfőre virradóan ismét egy medve jelenlétére figyelmeztető Ro-Alert üzenetet kaptak a csíkszeredaiak.
A Decemberi Forradalom utcából a Temesvári sugárútra térő vadállat
A 112-n a hatóságokat riasztó szemtanú a Márton Áron, Decemberi Forradalom és Hunyadi János utcák találkozásánál lévő körfogalomban, a református templomnál vette észre a vadállatot, amely a Nagy Imre Általános Iskola mellett a járdán haladt el, majd a Temesvári sugárút irányába az úton folytatta az útját, aztán a Kossuth Lajos utcát átszelve a Szabadság téren szaladt tovább.
A munkaterületek kitűzéseivel elindult a Mobilitás 2-nek hívott beruházás kivitelezése. A gyergyószentmiklósi Kossuth Lajos utcán és a Gyilkostó úton 2-3 hét múlva jönnek a látványosabb munkálatok. Az esővíz-elvezető rendszer kiépítésével kezdenek.
Ünnepi hangversenyt ad augusztus 20-án a felújított Bartók Béla Művelődési Házban a Szentegyházi Gyermekfilharmónia.
Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
5 hozzászólás